IBUPOWER Masters 2019 w amerykańskim mieście Los Angeles to pierwszy taki turniej w tym roku z udziałem najlepszych drużyn na świecie
Informacje o turnieju:

Data: 19.01.2019 – 20.01.2019
Miejsce: Los Angeles
Drużyn: 8
Pula nagród: 200.000$

Drużyny zostały podzielone na dwie grupy:

Grupa AGrupa B
AstralisFaZe Clan
Complexity GamingTeam Liquid
Cloud9Ghost Gaming
FnaticLuminosity Gaming

 

W grupie A mamy oczywiście najlepszą drużynę na świecie, czyli duńskie Astralis, ale zobaczymy jak sobie poradzą zawodnicy z innych drużyn. Jak wiadomo, m.in w FaZe Clan doszło do dwóch zmian: Karrigana zmienił Adren, a funkcję trenera przejął Janko „Ynk” Paunović, który jeszcze jakiś czas temu był trenerem brazylijskiego zespołu MIBR.

Ciekawe może być również to, że w Cloud9 także mieliśmy zmiany jeśli chodzi o ławkę trenerską, ponieważ Sohama „Valensa” Chowdhury’ego, zastąpił Jordan „Zellsis” Montemurro.

Pierwsze mecze:
21:00 – Astralis vs. Complexity Gaming
22:00 – Fnatic vs. Cloud9
23:00 – Team Liquid vs. Luminosity Gaming
00:00 – FaZe Clan
Zdecydowanym faworytem Astralis
Astralis jest obecnie najlepszą drużyną na świecie i także są faworytami do wygrania pierwszego turnieju w Nowym Roku. Zespół z Danii w 2018 roku wygrał nie tylko m.in ESL Pro League Season 8, ale także cztery turnieje z serii Intel Grand Slam, wygrywając 1 mln dolarów. Pierwszym przeciwnikiem w amerykańskim turnieju będzie drużyna gospodarzy – Complexity Gaming.