Kilkadziesiąt minut temu zakończyło się pierwsze z trzech dzisiejszych meczów Virtus.pro. Polacy w 3. kolejce ESEA MDL S32 pokonali francuski zespół Heretics!

Spotkanie rozgrywane było na Nuke, a nasi rodacy rozpoczęli je po stronie terrorystów. Polska ekipa błyskawicznie wyszła na bardzo wysokie prowadzenie 9:0, a Francuzi swój pierwszy punkt zdobyli dopiero w rundzie numer dziesięć. „Snax” i spółka po chwili znowu mieli 9 punktów przewagi, jednak „kioShiMa” i spółka ponownie zmniejszyli straty do ośmiu. VP raz jeszcze odpowiedziało udanym atakiem, a ostatnie dwie rundy zdobyła francuska formacja i pierwsza połowa skończyła się wynikiem 11:4 dla Polaków.

Po zmianie stron Heretics rozpoczęło zmniejszanie strat i wygrało pierwsze cztery rundy, doprowadzając do wyniku 8:11. „Vegi” i spółka w odpowiedzi zdobyli trzy rundy z rzędu, zdobywając punkt numer czternaście. Ekipa „Logana” była jeszcze w stanie wygrać następną rundę, ale koniec końców to Virtusi zdobyli dwa ostatnie punkty i wygrali Nuke wynikiem 16:9.

Dzięki temu zwycięstwu podopieczni „Kubena” mogą w końcu dopisać do swojego konta pierwsze zwycięstwo w 32. sezonie ESEA MDL. Obecnie nasi rodacy mają bilans 1-2 i znajdują się w dolnej części tabeli.