Parę dni temu zespół Sprout stracił swojego trenera. Po dwóch latach współpracy  Tobias „tow b” Herberhold odszedł od formacji na rzecz drużyny BIG. Na jego miejsce powitaliśmy Niclasa „enkaya j” Krumhorna.

Niemiecka eskadra, obecnie znajdująca się na 32. miejscu w światowym rankingu HLTV, właśnie zyskała nowego opiekuna. Niclas Krumhorn był swego czasu graczem takich drużyn jak Wild Fire i PENTA, a w 2016 roku rozpoczął karierę analityka między innymi dla mousesports, BIG oraz EnVy. Posiada on również doświadczenie jako trener niemieckiego ALTERNATE aTTaX, którego doprowadził do finału Esportal Global Cup.

Nils „k1to” Gruhne powiedział, że gdy tylko dowiedzieli się od odejściu Tobiasa, od razu wiedzieli do kogo zgłoszą się z propozycją. Niemiec posiada świetnie CV i od razu wpadł w oko niemieckiej formacji. Niclas pracował ze Sprout już od paru dni i drużyna jest wyjątkowo zadowolona ze swojego wyboru, a możliwość porozumiewania się w ojczystym języku na pewno bardzo ułatwia zadanie.

Przed nowym trenerem stoi duże wyzwanie. Jego podopieczni już teraz wezmą udział w relegacjach 9. sezonu ESL Pro League. Krumhorn po raz pierwszy oficjalnie pojawi się z zespołem na turnieju Games Clash Masters w Gdyni, odbywającym się od 20-22 września.