Od kilku dni newsy o FIFIE 20 wyraźnie ucichły. Oprócz przecieków z wersji BETA, niczego nowego się nie dowiedzieliśmy. Dzisiaj nareszcie EA ogłosiło kolejną wiadomość. Są to dwie nowe ikony, z których fani Liverpoolu na pewno się ucieszą. W najnowszej FIFIE kartę ikony otrzymają Ian Rush oraz John Barnes!

Ian Rush to 58-letni Walijczyk, który przez całą karierę występował na pozycji napastnika. Podczas swojej przygody z profesjonalnym futbolem występował w barwach m.in. Chester City (1979-1980), Juventusu (1987-1988) czy Liverpoolu (1980-1996). Rush jest najlepszym napastnikiem w historii pod względem zdobytych bramek dla „The Reds”. Dla zespołu z Merseyside osiągnął aż 346 goli w ponad czterystu meczach! W reprezentacji Walii rozegrał 73 mecze, w których strzelił 28 bramek. W swojej karierze zdobył m.in pięć mistrzostw Anglii, trzy Puchary Anglii oraz dwa Puchary Europy.

 

John Barnes był lewoskrzydłowym, który całą swoją karierę spędził na wyspach. Występował m.in. w barwach Watfordu, Newcastle United oraz Liverpoolu. To właśnie dla obecnych vice-mistrzów Anglii rozegrał najwięcej meczów, bo aż 314 i w nich zdobył 84 gole. W całej karierze wystąpił w oficjalnych spotkaniach aż 586 razy, a siatka w bramce zatrzepotała po jego uderzeniu 155 razy. Reprezentant Anglii może pochwalić się dwukrotnym zdobyciem mistrzostwa Anglii. Barnes został również dwukrotnie wybrany „piłkarzem roku” w plebiscycie The Football Writers’ Association Footballer of the Year.

Powoli zbliżamy się do ujawnienia wszystkich nowych ikon dostępnych w FIFA 20. Według oficjalnych danych, wkrótce poznamy pozostałych siedmiu piłkarzy, którzy zostaną uhonorowani przez EA Sports kartami ikon. Pozostaje czekać!