Riot ogłosił, że następnym bohaterem zasilającym szeregi jednostek legendarnych będzie Pantheon! Jakie informacje dotyczące nowego bohatera są już dostępne?

Mimo, że nie wiemy jeszcze jak dobre będą statystyki Pantheona, to jedno jest pewne – będzie wyglądać tak epicko, jak w trybie Summoner’s Rift. Pantheon jest jednostką typu Smok/Obrońca (Dragon/Guardian). Twórcy zdecydowali się na taki wybór, gdyż uważają, że kompozycje składające się z dokładnie dwóch jednostek są za mało elastyczne. Pantheon wydaje się idealnie uzupełniać tę lukę. Poniżej udostępniamy wszystko co do tej pory wiemy na jego temat:

Pantheon

  • Pochodzenie: Dragon
  • Klasa: Guardian
  • Koszt: 5

Umiejętność: Grand Skyfall

Pantheon wyskakuje w powietrze, po czym atakuje najdalszego wroga, unieruchamiając go. Dodatkowo zadaje obrażenia (zależne od maksymalnego zdrowia) wszystkim jednostkom na drodze.

Jak można zauważyć, Grand Skyfall będzie działać zupełnie jego ultimate z Summoner’s Rift. Ciężko ocenić siłę bohatera bez dokładnych statystyk, lecz już teraz można stwierdzić, że użytkowość umiejętności tego legendarnego pionka będzie na naprawdę wysokim poziomie. Jak wiemy, możliwość unieruchomienia jednostki jest w Potyczkach Taktycznych niezwykle cenna, a z racji, że Pantheon trafia zdolnością w najdalszy cel, sprawia to, że najprawdopodobniej trafi w najważniejszą jednostkę wroga. Data wprowadzenia Pantheona nie jest jeszcze znana, lecz jeżeli zda on egzamin na serwerach testowych, to możemy się go spodziewać na oficjalnej wersji gry w następnym dużym patchu!