Myślę, że ten dzień był do tej pory najbardziej szalonym w historii berlińskiego Majora. Mieliśmy sporo niespodzianek, jak i szalenie wyrównanych meczów.

AVANGAR pokonało Liquid, spotkanie Astralis z NRG na pierwszej mapie miało aż 59 rund, a to tylko parę przykładów tego, jak ciekawy był to dzień. Poznaliśmy zarazem pierwsze dwie drużyny, które awansowały z bilansem 3:0, jak i te, które odpadły z bilansem 0:3.

mousesports 19:17 NaVi

Dzień rozpoczęliśmy od bardzo wyrównanego spotkania. Obie formacje grały na zbliżonym poziomie. Do zwycięstwa mouse przyczynił się w głównej mierze… zawodnik NaVi! Danylo „Zeus” Teslenko zdobył zaledwie osiem eliminacji przez cały mecz. Można zatem stwierdzić, że jego drużyna grała w czwórkę. Jak wiemy, Counter-Strike to gra drużynowa, więc tak słabo dysponowany jeden zawodnik diametralnie odmienia losy spotkania.

AVANGAR 22:18 Liquid

Ten mecz był największą niespodzianką dnia. AVANGAR pokonało głównych faworytów do zwycięstwa tego Majora – Team Liquid. Sytuacja ta oznacza, że Amerykanie posiadają obecnie bilans 1:2. Każda kolejna porażka będzie oznaczać więc dla nich koniec przygody z Majorem w Berlinie. Czy ktoś mógł się tego spodziewać?

G2 16:4 MIBR

Początek dnia wskazywał, że to również może być wyrównany mecz. Nic bardziej mylnego! Francuzi wręcz przejechali się po swoich rywalach. Stało się to głównie za sprawą „JaCkza”. Zdobył on aż 25 eliminacji, ginąc przy tym sześć razy.

CR4ZY 16:9 FaZe

Kolejny raz ekipa Filipa „NEO” Kubskiego nie poradziła sobie z rywalem. Tym razem to serbska formacja pokonała drużynę z jedynym Polakiem w składzie. Więcej o tym meczu możecie przeczytać tutaj.

ENCE 2:0 Vitality

Kto by się tego spodziewał przed rozpoczęciem się Legends Stage’a. Zawirowania związane ze składem ENCE totalnie nie wpłynęły na ich dyspozycję. Wygrali dość pewnie do 10 oraz 7. Na pochwałę zasługuje snajper fińskiej organizacji. Na dwóch mapach zdobył aż 55 eliminacji! Finaliści poprzedniego Majora zostali zatem pierwszą drużyną, która zakwalifikowała się do play-offów.

Renegades 2:0 DreamEaters

Równolegle do wyżej opisanego spotkania trwała potyczka drużyn z bilansem 0:2. DreamEaters przegrywając to spotkanie, zostało zarazem wyeliminowane z Majora. Jako pierwsi z Legends Stage’a muszą się pożegnać z turniejem w Berlinie.

North 2:0 NiP

Obecność obu tych formacji w meczu eliminującym z Majora mogła dziwić. Niestety jedna z najbardziej legendarnych ekip w historii CS:GO pożegnała się ze zmaganiami. North będzie walczyć dalej, choć mogą mieć spore problemy, żeby wejść do play-offów.

NRG 2:0 Astralis

Amerykańska formacja znów pokonała jednego z faworytów turnieju. Mimo dwóch map przypisanych na ich konto, nie był to wcale łatwy mecz. Pierwsza mapa zakończyła się dopiero wynikiem 31:28, co oznacza, że obejrzeliśmy 59 rund, a cała mapa trwała około dwóch godzin! Jeśli jednak chodzi o de_nuke, była to o wiele krótsza rozgrywka. NRG zwyciężyło ją wynikiem 16:4, przez co jako druga formacja awansowali do play-offów Majora w Berlinie!