Za nami ostatni dzień Fazy Legend berlińskiego Majora, który nie obył się bez emocji. Wszystkie spotkania rozgrywane były systemem BO3.
Renegades 2:1 G2

Spotkanie ostatniej szansy dla obu drużyn. Od początku pierwszej mapy, którą było de_vertigo mogliśmy stwierdzić, że będzie to bardzo wyrównany mecz. To jednak Australijczycy po uzyskaniu małej przewagi po pierwszej połowie, nie oddali jej w drugiej wygrywając 16:11. Druga część meczu rozgrywała się na mapie ekipy z Francji – de_dust2. Francuzi pomimo tego, że przegrali pierwszą połowę 8:7, to po zmianie stron pokazali klasę i wygrali 16:11. Decydujący pojedynek miał stoczyć się na de_inferno. Pierwsza część zakończyła się wynikiem 8:7 dla Renegades, które ostatecznie wygrało mapę 16:9, tym samym wygrywając całe spotkanie 2:1.

Team Liquid 2:0 mousesports

W kolejnym pojedynku tego dnia, drużyna TOP1 rankingu HLTV podejmowała 7. ekipę świata. Pierwsza mapa – de_mirage po 30 (9:6;6:9) rundach zakończyła się remisem. Potrzebna była dogrywka, którą Amerykanie wygrali 4:2 (19:17). Spotkanie stało na bardzo wysokim poziomie gdyż druga mapa (de_dust 2) po 30 rundach także zakończyła się wynikiem wskazującym na dogrywkę. Jednak nie jedna, a aż dwie były potrzebne do wyłonienia zwycięzcy. Team Liquid wygrało 7:5, tym samym triumfując po raz drugi.

Przeczytaj:  Starladder rozdał zaproszenia do kwalifikacji StarSeries S5

Natus Vincere 2:1 CR4ZY

Od początku mapy  de_mirage drużyna z Serbii stawiana jako faworyt meczu, dominowała przeciwnika wygrywając pierwszą połowę z zaliczką 5 rund. W drugiej części pomimo prób odrobienia wyniku przez Rosjan, CR4ZY triumfowało 16:11. Drugą mapą z wyboru Na’Vi zostało de_inferno. Na swojej mapie Rosjanie spisywali się zdecydowanie lepiej. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 8:7 dla drużyny „Simple’a”. W drugiej części Rosjanie dokończyli dzieła wygrywając 16:12. Decydującą o zwycięstwie mapą został de_nuke. Od początku Na’Vi przyparło rywali do ściany. Wysokim wynikiem 12:3 wygrali pierwszą połowę. Po zmianie stron nie obniżyli tempa i szybko wykończyli spotkanie wynikiem 16:4. Tym samym to właśnie Natus Vincere jako ostatnia ekipa zapewnia sobie awans do fazy play-off!