Ukraiński turniej StarSeries & i-League wchodzi w decydującą fazę. Z dnia na dzień liczba drużyn maleje, by finalnie utworzyć pary grające na etapie play-off.

Czwarty dzień rozgrywek rozpoczęliśmy meczem eliminacyjnym pomiędzy HellRaisers, a NRG. Amerykańska formacja na pierwszej mapie wręcz zmiażdżyła przeciwnika. Europejski miks nie miał nic do powiedzenia, gdyż wygrał jedynie trzy rundy. Chwila odpoczynku dla zawodników, a w tym czasie na serwerze załadowała się mapa de_inferno. Tutaj „Bondik” wraz z partnerami pokazali się z lepszej strony i nawiązali wyrównaną walkę. Szczególnie strona broniąca pokazała, że Amerykanie mogą się obawiać. Tak się jednak nie stało i NRG dopięło swego wygrywając całe spotkanie. Dzięki temu zostają jeszcze w grze i już jutro powalczą o fazę play-off.

20

W tym samym czasie rozgrywany był także drugi mecz drużyn z bilansem 1-2. GODSENT podjęło TyLoo. Chińczycy na pierwszej mapie jaką było de_mirage pokazali się z bardzo dobrej strony. Wysoko wygrali pierwszą połowę po stronie broniącej, co pozwoliło im na spokojną końcówkę pomimo odrabianych strat przez przeciwnika. Po przerwie przenieśliśmy się na Overpassa. Tutaj już Szwedzi zrehabilitowali się i wysoko pokonali TyLoo. O tym kto zostanie w grze zdecydować miała mapa de_inferno. „Somebody” i spółka fatalnie rozegrali stronę antyterrorystów, przez co w drugiej połowie nie byli już w stanie nawiązać walki.

21

Ostatnie drużyny z bilansem 1-2 to Renegades oraz Virtus.Pro. To spotkanie wyłoniło drużynę, która jako ostatnia odpadła dziś z turnieju. Wybór Polaków padł na de_train. Nie był to jednak najlepszy pick. Pomimo wyrównanej pierwszej połowy, po zmianie stron Renegades kompletnie zdominowało VP. Na Inferno „Neo” i jego zespół mieli okazję na poprawę wyniku. Udało im się to – całkiem gładko pokonują Renegades i możemy przenieść się na decydującą mapę. Po chwili na serwerze pojawił się Cache. Tutaj pojedynek był bardzo wyrównany, lecz to zawodnicy z Australii pokazują swoją wyższość nad VP. Polacy niestety muszą pożegnać się z turniejem w Kijowie.

21

Pojedynek Ninjas in Pyjamas kontra North otworzył walkę drużyn z bilansem 2-1. Od teraz toczy się walka o ćwierćfinały. Na samym początku zobaczyliśmy mapę de_nuke wybraną przez Duńczyków. Ich wybór nie był zbyt trafny bo dość szybko zostali spacyfikowani przez „Get_Righta” i spółkę. Po przerwie, na Overpassie North nawiązało kontakt z przeciwnikiem i walczyło do samego końca o szesnasty punkt na tablicy wyników. Tak się jednak nie stało i bardzo bliskim wynikiem Szwedzi wygrywają również drugą mapę.

20

Ostatnią „kolejkę” otworzyli gracze Mousesorts oraz Natus Vincere. Starcie zespołów na takim poziomie zapowiadało niesamowicie wyrównany pojedynek. Tak się jednak nie stało. Pomimo trzech map nie uświadczyliśmy wielu emocji. Wybór Na’Vi padł na mapę Mirage. Tutaj zawodnicy z Rosji oraz Ukrainy musieli uznać wyższość europejskiego miksu. Jedynie pięć rund wpadło na ich konto. Po przerwie przenieśliśmy się na Nuke’a. Tutaj to „Simple” i jego koledzy pokazali niesamowitą dominację. „Myszom” udało się zwyciężyć jedynie dwie rundy. Chwila przerwy dla zawodników, a po niej zobaczyliśmy mapę de_train. Ten pojedynek obfitował w największą ilość rund. Bardzo dobra dyspozycja Mousesports po stronie atakującej dała im niesamowitą przewagę po stronie antyterrorystów. Choć Na’Vi zaczęło wracać do spotkania, nie starczyło im sił i o ćwierćfinały muszą walczyć jutro.

21

Spotkanie kończące dzisiejszy dzień meczowy to AVANGAR kontra Liquid. Kazachowie jako swoją mapę wytypowali de_mirage. Był to bardzo dobry wybór. Niewielki opór przeciwnika sprawił, że mogliśmy bez większych problemów przenieść się na Dust2. Tutaj już amerykańska formacja pokazała swoją siłę. Pierwsza połowa po stronie terrorystów poszła im niezwykle dobrze i do drugiej połowy podeszli z dużym zapasem rund. Komfort psychiczny w tej sytuacji pozwolił im na łatwe wykończenie przeciwnika. Trzecią, decydującą mapą był Cache. Tutaj walka była bardzo zacięta, jednak w końcówce Liquid wyraźnie odskoczyło. Taki przebieg zdarzeń pozwolił „TACO” i jego kompanom na odpoczynek w dniu jutrzejszym i walkę w sobotnich ćwierćfinałach. Kto wie, być może to z tą formacją zmierzy się polska drużyna AGO Esports? Tego dowiemy się już jutro!