Chełm gospodarzem finałów 3. sezonu PGE Nowy Poziom PLE

Polska Liga Esportowa zaprasza na trzeci sezon rozgrywek PGE Nowy Poziom PLE. Start eliminacji już 14 sierpnia, natomiast finał zmagań 23 września w Chełmie. Pula nagród to 20 000 PLN.

PGE Nowy Poziom PLE to unikalny projekt esportowo – edukacyjny i pierwsze w Polsce masowe rozgrywki osadzone w profesjonalnej strukturze. W ramach tego przedsięwzięcia stworzyliśmy pionierską sieć rozgrywek na poziomie graczy-amatorów, która ma na celu oddolne budowanie struktur polskiej sceny esportowej oraz rozwijanie kompetencji graczy.

Coraz więcej młodych osób dostrzega wartości edukacyjne, jakie niesie PGE Nowy Poziom PLE i coraz więcej tych graczy-amatorów przebija się do najlepszych polskich drużyn, turniejów i ligi. To pokazuje, że droga, którą obraliśmy jest słuszna. Przed nami bardzo intensywna jesień, trzy turnieje offline, warsztaty edukacyjne i zmagania tysięcy zawodników –  mówi Paweł Kowalczyk, Prezes Polskiej Ligi Esportowej.

Rozpoczynamy trzeci split rozgrywek, w którym gracze będą rywalizować w czterech tytułach – Counter-Strike: Global Offensive, FIFA, Clash Royale oraz Teamfight Tactics. Zapisy do turniejów eliminacyjnych dostępne są na platformach Faceit i Challengermode, a start pierwszych kwalifikacji już 14 sierpnia.

Przeczytaj:  Wyjątkowy finał Polskiej Ligi Esportowej!

Miło nam również poinformować, że finały 3. splitu PGE Nowy Poziom odbęda się 23 września w Chełmie, a wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Chełm Jakuba Banaszka.

W 2023 roku Polska Liga Esportowa i PGE Polska Grupa Energetyczna zorganizowały dwa splity rozgrywkowe, w których rywalizowało 3202 zawodników.