Po blisko czterech miesiącach nieobecności wracają rozgrywki PGE Dywizji Mistrzowskiej, czyli elitarnej ligi CS:GO zrzeszającej najlepsze polskie organizacje. W tym roku sezon podzielony został na cztery etapy. Pierwszy z nich rozpocznie się 20 marca o godzinie 18:00.

Innowacje

W 2023 roku PGE Dywizja Mistrzowska przeszła gruntowne zmiany względem ubiegłorocznej edycji. Przede wszystkim wprowadzono innowacyjny system rozgrywek, który jest pokłosiem rozmów z drużynami, zawodnikami i społecznością. Polska Liga Esportowa odeszła od dwuczęściowego sezonu, by w tym roku zorganizować 3 turnieje główne (splity), z których sześć drużyn z największą liczbą punktów awansuje do zawodów finałowych. W każdym splicie, oprócz punktów, do zgarnięcia będzie 85 tys. złotych, natomiast pula turnieju finałowego wyniesie 150 tysięcy złotych.

Oprócz nowego systemu punktowania, wprowadzono również zmiany w formule spotkań. Do tej pory każdy mecz odbywał się na zasadach Best of Three, gdzie w tym sezonie drużyny zagrają w systemie BO2. W przypadku wyniku remisowego na mapie, będa rozgrywane dogrywki.

Nowe, stare twarze

Oprócz zmienionego formatu rozgrywek, zmieniła się również obsada drużynowa. Przede wszystkim do PGE Dywizji Mistrzowskiej wraca AGO Esports, czyli jedna z najbardziej znanych i zasięgowych krajowych organizacji, ale również wicemistrzowie rozgrywek z 2021 roku. Swoje pierwsze kroki w krajowej elicie postawi również LODIS, które skompletowało międzynarodowy skład i ma bardzo ambitne plany. Oczywiście wśród uczestników nie zabraknie ubiegłorocznych finalistów, czyli Illuminar Gaming i FurryFury UNGENTIUM, ale oni też przystąpią do rywalizacji w odświeżonych składach personalnych.

Przeczytaj:  Zaczynamy finały PGE Nowy Poziom PLE w Chełmie

Pełna lista uczestników I Splitu PGE Dywizji Mistrzowskiej:

  • Team Singularity
  • LODIS
  • PACT
  • AVEZ
  • Team ESCA Gaming
  • Illuminar Gaming
  • FurryFury UNGENTIUM
  • AGO Esports
  • ThunderFlash
  • PGE Turów Zgorzelec

Harmonogram I splitu:

20.03 – 24.03 – rozgrywki grupy A

03.04 – 07.04 – rozgrywki grupy B

12.04 – 16.04 – faza playoff I splitu

System nagród:

I miejsce – 40 punktów, 35000 PLN

II miejsce – 30 punktów, 12000 PLN

III miejsce – 20 punktów, 7500 PLN

IV miejsce – 20 punktów, 7500 PLN

V miejsce – 15 punktów, 6000 PLN

VI miejsce – 15 punktów, 6000 PLN

VII miejsce – 10 punktów, 3000 PLN

VIII miejsce – 10 punktów, 3000 PLN

IX miejsce – 5 punktów, 2500 PLN

X miejsce – 5 punktów, 2500 PLN

Pierwszy split PGE Dywizji Mistrzowskiej rozpocznie się 20 marca o godzinie 18:00, a na inaugurację zmierzą się Illuminar Gaming vs. ThunderFlash oraz AVEZ vs. PACT.

Transmisja na twitch.tv/ple_gg oraz Youtube.com/PolskaLigaEsportowa, a na stanowiskach komentatorskich o wasze emocje zadbają Aleksander “Vuzzey” Kłos, Łukasz “hermes” Pożyczek i Olaf “Szeregowy” Ostrowski.

Przeczytaj:  Startuje kolejna edycja PGE Nowy Poziom PLE

Partnerami PGE Dywizji Mistrzowskiej są Polska Grupa Energetyczna i Lech Free.