Jak połączyć występy na polskim i międzynarodowym podwórku? Można np. przekładać mecze i liczyć na wolę walki fair play rywali lub zrezygnować z danej ligi czy też turnieju. Team Kinguin postanowił wybrać tę drugą opcję.

Jacek ’minise’ Jeziak poinformował za pośrednictwem swojej strony na Facebook’u, że pingwiny rezygnują z Polskiej Ligi Esportowej. Ich grafik do końca roku jest bardzo napięty i musieli podjąć taką decyzję. Wraz z resztą ekipy chcieliby skupić się na treningu drużynowym oraz indywidualnym, by lepiej przygotować się do walki w międzynarodowych turniejach. W najbliższym czasie zawodnicy Team Kinguin wezmą udział w:

  • Toyota Master Bangkok 2018
  • SuperNova CS:GO Malta
  • ESEA MDL Season 29 Europe
W przeszłości już mieliśmy taką sytuację. Podobną decyzję podjęło Virtus.pro, które do tej pory nie wróciło do rozgrywek na polskim podwórku. Decyzja pingwinów wydaje się zrozumiała, ponieważ chcą dobrze wypaść w najważniejszych rozgrywkach. Przed nimi szansa na dostanie się do ESL PRO League oraz IEM Katowice 2019. Nie mamy jednak oficjalnego potwierdzenia kiedy i czy w ogóle wrócą do zmagań na polskim podwórku. Wszystkie mecze pozostałe do rozegrania w Polskiej Lidze Esportowej zostaną w takim razie oddane walkowerem. Czy Team Kinguin dzięki temu zagraniu pokaże się z jeszcze lepszej strony na zagranicznych turniejach? Tego dowiemy się z czasem.