https://pixabay.com/photos/home-office-workstation-macbook-air-336581/

Dynamiczny rozwój sektora technologicznego wymusza na producentach i dostawcach sprzętu IT, dostosowanie się do obecnych norm i standardów. Niemniej jednak komputery (zarówno stacjonarne, jak i mobilne) stają się coraz droższe. Warto w takich momentach zastanowić się nad zakupem wyposażenia z drugiej ręki. 

Czy używane komputery są równie efektywne i niezawodne, co urządzenia nowe? Skąd ich atrakcyjne ceny i czym należy kierować się w trakcie zakupów? Na te (i wiele innych) pytań odpowiemy w przygotowanym przez nas tekście. Zapraszamy serdecznie do lektury i zaczynamy!

Używane komputery, czyli sprzęt dla specjalistów w atrakcyjnych cenach

Na wstępie chcielibyśmy zauważyć, że specjalistów można podzielić na dwie kategorie: 

  1. Wymagających sprzętu o ponadprzeciętnej mocy obliczeniowej;
  2. Nie potrzebujących dużego potencjału technologicznego. 

Do pierwszego grona zaliczymy oczywiście grafików, fotografów, reżyserów dźwięku, streamerów, gamerów itp. Z kolei w drugim umieścić można każdego specjalistę od prac biurowo-administracyjnych, obsługi klienta itp. Chcąc więc wybrać i kupić odpowiedni asortyment dla pracowników, koniecznie trzeba w pierwszej kolejności przemyśleć ich potrzeby i oczekiwania. 

Specjaliści biurowi

Jakie są podstawowe wymagania dot. parametrów technicznych komputerów dla pracowników biurowych? Należą do nich m.in.:

  • min. 8 GB pamięci RAM;
  • dysk SSD min. 128 GB (+ dostęp do chmury danych lub dodatkowy dysk HDD);
  • procesor i5 lub podobny w jego standardzie.
Przeczytaj:  Proleague 2014 Round 3 - turniej na przełamanie SK Telecom T1?

Osoby kreatywne i wymagające

Ciężko w tym miejscu określić jednoznacznie wymagania sprzętowe, które zagwarantują zadowolenie. Z czystym sumieniem możemy powiedzieć, że “ile by nie było, to i tak jest za mało”

Czy możliwe jest znalezienie komputera używanego, który spełni wygórowane oczekiwania? Oczywiście, że tak! Wystarczy zapoznać się z ofertą renomowanych sklepów, gdzie do dyspozycji masz komputery, laptopy i wyposażenie IT poleasingowe. Jednym z takich przykładów jest sklep online KomputeryMarkowe.pl.

Jakość i stan poleasingowych komputerów

Czy biorąc pod uwagę, że komputery używane były eksploatowane przez pewien czas, nie musimy obawiać się o ich awaryjność i efektywność? Otóż nie. Statystyki pokazują, że najwięcej wad fabrycznych w sprzęcie elektronicznym pojawia się do pierwszych dwóch lat (kiedy to obejmuje gwarancja producenta). Często więc dochodzi do tego, że takie urządzenia po tym czasie, zwyczajnie nie psują się częściej lub szybciej (jeśli są eksploatowane w rozsądny sposób i odpowiednich warunkach). 

Chcesz mieć 100-procentową gwarancję zadowolenia z inwestycji? Nie kupuj kota w worku – zwłaszcza gdy na wyciągnięcie ręki masz dostęp do ofert cieszących się ponadprzeciętnym uznaniem klientów. Jedną z takich propozycji jest oczywiście sklep KomputeryMarkowe.pl. Znajdziesz tam używane komputery poleasingowe, laptopy i inne urządzenia infrastruktury IT (w tym nawet podzespoły). Warto więc zajrzeć, wybrać wyposażenie spełniające Twoje wymagania i w razie potrzeby skontaktować się z pracownikami, którzy pomogą Ci w zakupach i ich realizacji.

Przeczytaj:  Wstąp w nasze szeregi! Rekrutacja do redakcji esportradio24

Źródło: materiał zewnętrzny