ViCi Gaming pokonało koreańską drużynę MVP PK w dolnej drabince azjatyckiego Minora. Koreański zespół nie zagra na Intel Extreme Masters Katowice 2019 Major.
W pierwszym dzisiejszym meczu, chińskie ViCi Gaming zagrało z koreańskim zespołem MVP PK. Na pierwszej mapie, którą był Mirage, drużyna WingHei „Freeman” Cheunga pokonała MVP PK wynikiem 16:12. Jednak spotkanie było dość wyrównane szczególnie, że po pierwszej połowie, ViCi Gaming wygrywało wynikiem 8:7. Z kolei w drugiej części meczu, MVP PK wygrało tylko pięć rund.

Na drugiej mapie – Train. Drużyna ViCi Gaming rozpoczęła mecz po stronie atakującej i grała bardzo dobrze, zawodnicy mieli kontrolę mapy, a pierwsza połowa zdecydowanie dla chińskiej formacji,  która wygrała rundę pistoletową i kolejne rundy. Pierwsza część meczu zakończyła się wynikiem 11:4 dla zespołu z Chin.

W drugiej połowie, rundę pistoletową wygrała drużyna ViCi Gaming, podwyższając prowadzenie na osiem rund, 12:4. Wydawało się, że zespół MVP PK wygrywając cztery rundy z rzędu jeszcze w jakikolwiek sposób powróci do walki o zwycięstwo na tej mapie.

W rezultacie, ViCi Gaming wygrało z MVP PK 16:8.
ViCi Gaming – MVP PK 16:12 – Mirage
ViCi Gaming – MVP PK 16:8 – Train
A już za chwilę mecz derbowy Australii: Renegades – Grayhound Gaming.