Virtus.pro to kolejna znana organizacja na świecie, która postanowiła postawić na grę Fortnite i utworzyć dywizję. Organizacja podpisała kontrakty do końca 2019 roku z dwoma zawodnikami. Są nimi 17-letni Jamal „Jamside” Saidayev oraz 19-letni Artur „7ssk7” Kyourshin. W planach jest także – w zależności od sytuacji na scenie esportowej w Fortnite – zatrudnienie większej ilości graczy do zespołu.

Roman Dvoryankin, genearalny Manager Virtusów, otwarcie nowej dywizji skomentował to tak:

[su_quote url=”https://www.hltv.org/news/24288/blast-go-official-seek-home”]Nasze przymiarki do Fortnite’a oraz szczegółowe przygotowania trwały już od dłuższego czasu. Pokładamy wysokie nadzieje zarówno w samej dyscyplinie jak i w zawodnikach, których zakontraktowaliśmy. Artur i Jamal stale pokazywali dobre rezultaty i wysokie notowania, jeszcze przed przybyciem do Virtus.pro. Co więcej, Jamal utrzymuje rekord w najwyższej ilości eliminacji w regionie CIS. Zawodnicy są młodzi i głodni zwycięstw. Ciągle rozważamy możliwość podjęcia współpracy z większą ilością graczy. Na naszą decyzję wpłynie kierunek rozwoju sceny i możliwości rywalizacji.[/su_quote]

Z pewnością VP zachęcili do zainwestowania w tę grę, jej twórcy tj. Epic Games, którzy niedawno ogłosili, że zamierzają w nadchodzącym roku przeznaczyć zawrotną sumę 100 mln dolarów na turnieje.

Przeczytaj:  "Best duo EU" znów triumfuje!

Fortnite to jedna z najpopularniejszych obecnie gier komputerowych. Ilość zarejestrowanych w niej kont przekroczyła niebotyczną liczbę 125 000 000!

Virtus.pro to rosyjska organizacja e-sportowa założona w 2003 roku. Aktualnie posiada drużyny w: Counter-Strike: Global Offensive, Dota 2, Hearthstone, Quake Champions oraz Paladins.