Takich informacji chcemy więcej! Virtus.Pro w zakończonym kilkadziesiąt minut temu spotkaniu pokonało mousesports 2:0 i awansowało do półfinału piątego tygodnia siódmego sezonu ECS Europe.

Pojedynek z udziałem Polaków rozgrywany był w formacie Best Of Three, a wybranymi mapami były Overpass (pick mousesports), Mirage (pick VP) oraz Train, jako mapa decydująca. W zespole „myszek” wystąpił GeT_RiGhT, który zastępował Ropza.

Pierwszą mapę Polacy rozpoczynali po stronie antyterrorystów i błyskawicznie wyszli na wysokie prowadzenie 8:1. W dziewiątej rundzie graczom mousesports udało się zdobyć drugi punkt, ale nasi rodacy szybko zdobyli trzy kolejne oczka, podwyższając prowadzenie na 11:2. Na koniec pierwszej części spotkania oba zespoły wygrały po jednej rundzie i ostatecznie podopieczni „kubena” przystępowali do drugiej części spotkania z trzynastoma wygranymi rundami. Po zmianie stron „woxic” i spółka rozpoczęli odrabianie strat i wygrali pierwsze pięć rund, zmniejszając stratę do czterech oczek. Dopiero w następnym starciu Virtusi zdołali przedrzeć się przez szyki defensywne antyterrorystów, zdobywając trzynasty punkt, a już po chwili mieli ich na swoim koncie czternaście. Zawodnicy mousesports jednak się nie poddali i w dalszym ciągu starali się dogonić Polaków, jednak bezskutecznie, gdyż ekipa „snaxa” wygrała finalnie 16:12.

Przeczytaj:  Kiepskie występy Virtus.Pro w ESEA MDL

Mirage wyglądał bardzo podobnie do Overpassa, jednak tym razem to podopieczni „Rejin’a”, grający po stronie atakującej wygrali rundę pistoletową, lecz nie dało im to zbyt wiele gdyż to zespół „Snatchiego” okazał się lepszy w kolejnych dziewięciu rundach. „Myszy” obudziły się dopiero w końcówce pierwszej połowy, co dało im wynik 5:10 po piętnastu rundach. Po zmianie stron VP szybko zakończyło pojedynek, pozwalając antyterrorystom na wygranie zaledwie jednej rundy, kończąc tym samym własną mapę rezultatem 16:6.

Virtusi w jutrzejszym półfinale podejmą FaZe Clan, które kilka minut temu zakończyło swój pojedynek z Heroic. Całkiem sprawna przeprawa zakończyła się dla nich wynikiem 2:0 (16:11, 16:11)