Michał "MICHU" Muller
Copyright: ESL | Adela Sznajder

Faza grupowa LOOT.BET Smack My Beach Cup wkracza w decydującą fazę. Dziś poznaliśmy odpowiedź, kto z grupy C awansuje do play-offów.

Mecz pomiędzy Nemigą, a Virtus.Pro rozpoczął się na mapie de_dust2. Tutaj dobrze rozpoczęli Polacy, którzy doprowadzili do wyniku 6:1. Niestety Białorusini zdołali odpowiedzieć, a nawet wyjść na prowadzenie. Ostatecznie pierwszą połowę zakończyliśmy wynikiem 8:7 dla przeciwnika. Po zmianie stron lepiej rozpoczęła Nemiga. Wygrana runda pistoletowa zapewniła im nieco przewagi, która wzmocniła się do pięciu punktów. Od wyniku 13:8 Polacy rozpoczęli udany comeback, który doprowadził do dwóch rund mapowych dla VP. Niestety szansy nie udało się wykorzystać i po chwili rozpoczęła się dogrywka. W niej o wiele lepsi byli zawodnicy z Białorusi, którzy oddali tylko jeden punkt.

Po chwili przerwy przenieśliśmy sie na de_nuke. Mapa Virtus.Pro nie rozpoczęła się po ich myśli, jednak po chwili spotkanie nabrało rumieńców. Wyrównana gra w ostateczności doprowadziła do rezultatu 8:7 na korzyść Polaków. Po zmianie stron zobaczyliśmy pewnie wygraną rundę pistoletową przez VP, jednak Nemiga szybko odpowiedziała. Po chwili wyszli na prowadzenie, którego do końca spotkania nie oddali. Virtus.Pro po stronie broniącej zdobyło tylko trzy punkty, przez co całe spotkanie przegrali wynikiem 2:0 (19:16; 16:11)