Kolejny turniej z serii IEM startuje już w najbliższą środę – 1 sierpnia i transmitowany będzie nie tylko w internecie ale także w telewizji.

Na antenie TVP Sport będą przede wszystkim spotkania polskiej drużyny Virtus.pro. Producenci telewizyjni nie wykluczają też puszczania najciekawszych spotkań dnia, a zagwarantować mogą transmisję otwierającego meczu pomiędzy NRG Esports a 5Power Gaming, który rozpocznie się o godzinie 06:00. Mecz naszej drużyny zobaczymy tego samego dnia, o godzinie 07:10. Virtus.pro zmierzy się z HellRaisers, z którymi podczas 12 spotkań Niedźwiedzie wygrali 5 razy. Jeśli w tym meczu zwyciężymy to 3 godziny później kolejne spotkanie z wygranymi z meczu rozpoczęcia.

Jak widzimy po powyższym screenie nie wszystko jest jednak tak jakbyśmy chcieli. Może cieszyć wejście rozgrywek Countera do telewizji, jednak czy jest ona gotowa i w pełni sprofesjonalizowana do tego by stać się częścią naszego świata? Może jednak powinniśmy zostać w internecie, w naszym naturalnym środowisku i poczekać aż ludzie, którzy dorastają z esportem i chłoną doświadczenie dojdą do odpowiednich pozycji w mediach i będą w pełni profesjonalnie zajmować się już wtedy ogromną branżą gier komputerowych? A może jednak warto mówić i pokazywać esport już teraz szerszemu gronu odbiorców, by uświadamiać ich, że to nie tylko klikanie w myszkę, ale sposób na życie. Ciekaw jestem przeprowadzenia całej transmisji na TVP Sport i tego w jaki sposób nasza branża zostanie pokazana. Miejmy nadzieję, że nie będzie to kolejna wtopa jak na zdjęciu powyżej. Niby tylko literka, ale można było tego uniknąć…

Czego możemy się spodziewać na IEM w Szanghaju możecie przeczytać tutaj, gdzie więcej opisał Wojciech Korcz. Pozostało nam tylko czekać do środy, wstać z rana i z kawą w ręku sprawdzić jak zostaniemy przedstawieni w telewizji.

 

Fot. wyróżniające: Helena Kristiansson IEM-Katowice