Kolejny turniej z serii IEM startuje już w najbliższą środę – 1 sierpnia i transmitowany będzie nie tylko w internecie ale także w telewizji.

Na antenie TVP Sport będą przede wszystkim spotkania polskiej drużyny Virtus.pro. Producenci telewizyjni nie wykluczają też puszczania najciekawszych spotkań dnia, a zagwarantować mogą transmisję otwierającego meczu pomiędzy NRG Esports a 5Power Gaming, który rozpocznie się o godzinie 06:00. Mecz naszej drużyny zobaczymy tego samego dnia, o godzinie 07:10. Virtus.pro zmierzy się z HellRaisers, z którymi podczas 12 spotkań Niedźwiedzie wygrali 5 razy. Jeśli w tym meczu zwyciężymy to 3 godziny później kolejne spotkanie z wygranymi z meczu rozpoczęcia.

Jak widzimy po powyższym screenie nie wszystko jest jednak tak jakbyśmy chcieli. Może cieszyć wejście rozgrywek Countera do telewizji, jednak czy jest ona gotowa i w pełni sprofesjonalizowana do tego by stać się częścią naszego świata? Może jednak powinniśmy zostać w internecie, w naszym naturalnym środowisku i poczekać aż ludzie, którzy dorastają z esportem i chłoną doświadczenie dojdą do odpowiednich pozycji w mediach i będą w pełni profesjonalnie zajmować się już wtedy ogromną branżą gier komputerowych? A może jednak warto mówić i pokazywać esport już teraz szerszemu gronu odbiorców, by uświadamiać ich, że to nie tylko klikanie w myszkę, ale sposób na życie. Ciekaw jestem przeprowadzenia całej transmisji na TVP Sport i tego w jaki sposób nasza branża zostanie pokazana. Miejmy nadzieję, że nie będzie to kolejna wtopa jak na zdjęciu powyżej. Niby tylko literka, ale można było tego uniknąć…

Przeczytaj:  Czas na drugi dzień EU Minora!

Czego możemy się spodziewać na IEM w Szanghaju możecie przeczytać tutaj, gdzie więcej opisał Wojciech Korcz. Pozostało nam tylko czekać do środy, wstać z rana i z kawą w ręku sprawdzić jak zostaniemy przedstawieni w telewizji.

 

Fot. wyróżniające: Helena Kristiansson IEM-Katowice