x-kom AGO
Copyright: Facebook AGO Esports

Drugi półfinał PLE sezonu wiosna 2019 za nami. Starcie między dwoma najpopularniejszymi składami zrzeszającymi Polaków wygrało Virtus.pro. Jednak jak do tego doszło?

Dwie mapy. Tyle potrzebowaliśmy, żeby poznać zwycięzcę meczu x-kom AGO vs Virtus.pro. Ostatecznie to jednak rosyjska organizacja okazała się lepsza. Pochwalić jednak trzeba testowanych przez x-kom AGO zawodników, którzy pokazali się z naprawdę dobrej strony.

Nuke

Mapa ta została wybrana przez Virtus.pro. To właśnie do rosyjskiej organizacji należała pierwsza runda pistoletowa oraz dwie kolejne. Ekipa x-kom AGO grająca po stronie antyterrorystów wzięła się jednak w garść i zaczęła wygrywać rundy. Pierwsza połówka po bardzo wyrównanej grze obu ekip wpadła na konto Virtus.pro wynikiem 9:6. Druga „pistoletówka” wpadła na konto Jastrzębi. Dzięki niej drużyna Furlana doprowadziła do remisu. Przy wyniku 10:10 Niedźwiedzie się obudziły. Wygrały one pięć rund z rzędu. Ich przeciwnicy z nożem na gardle potrafili wygrać jeszcze dwie rundy. Było to jednak zdecydowanie za mało. Ostatecznie de_nuke zakończył się wynikiem 16:12 dla Virtus.pro.

Przeczytaj:  Ostatnie spotkanie x-kom Team w BravoBet Cup

Inferno

Druga mapa była wyborem x-kom AGO. To właśnie oni wygrali pierwszą pistoletówkę, świetnie atakując bombsite A. Po chwili „Snax” i spółka zdołali odpowiedzieć i przez kilka chwil byliśmy świadkami bardzo wyrównanego pojedynku. Końcowa faza pierwszej połowy to jednak dominacja VP, które wygrało aż 7 rund z rzędu. Po zmianie stron dobra passa zawodników spod znaku niedźwiedzia została utrzymana. Pewnie wygrywane rundy szybko doprowadziły ich do rezultatu 15:5. Od tego momentu x-kom AGO wróciło z wynikiem, jednak nie starczyło im sił, by doprowadzić do remisu. Drugą mapę zakończyliśmy wynikiem 16:11. Gratulacje dla VP!

Niesamowite emocje w półfinałach za nami. Przed nami natomiast wielki finał, na który na pewno wszyscy czekają! Spotkanie Virtus.pro vs Aristocracy powinno rozpocząć się w okolicach 18:40.