Dziesiąty sezon ESL Pro League zbliża się wielkimi krokami. Do obsadzenia pozostały jednak cztery sloty, a już za kilka godzin rozpocznie się walka o pierwszy z nich. Na scenie zobaczymy między innymi Windigo i Heretics!

Przez najbliższe 48 godzin, cztery zespoły ze Starego Kontynentu będą walczyć o miejsce w dziesiątym sezonie prestiżowej ligi ESL Pro League. Wszystkie ekipy, które rozpoczną rozgrywki, zajęły od 13. do 16. miejsca w poprzednim sezonie EPL. Wśród nich znajdują się: Ninjas in Pyjamas, Windigo, Heretics oraz Turkey5.

Jak sama nazwa wskazuje, są to eliminacje do relegacji. Spośród tych czterech drużyn, dwie najlepsze dołączą do Team Spirit i Sprout w ostatecznej fazie kwalifikacji. Z tego zestawu zostaną wyłonione 3 grupy które zawalczą w 10 sezonie prestiżowego turnieju. Drużyny które jednak odpadną otrzymają slot w 32. sezonie Esea Mountain Dew League.

O godzinie 12:00 NIP podejmie Turków z Turkey5, a gracze Windigo zmierzą się z Heretics. Następnie o 15:00 rozpoczną się finały obu drabinek. Na jutro zaplanowane są dwa mecze – finał konsolidacji oraz wielki finał. Przegrani obu spotkań zagrają w relegacjach, a zwycięzca wielkiego finału zapewni sobie udział w ESL Pro League.

Przeczytaj:  StarLadder Major Berlin 2019: Przed nami ostatni dzień Legends Stage

Na ten moment nie ma informacji na temat polskojęzycznej transmisji.