Po wielu miesiącach plotek G2 wraca z nowym składem !

Od marca tego roku było bardzo burzliwie na temat tego co dalej będzie z Francuskim „Super Teamem”. Otóż po kontuzji Shox’a, nastąpiła lawina informacji na temat tego czy w ogóle wróci on do głównego składu Francuskiej drużyny, czy jednak chłopaki się z nim rozstaną. Po jakimiś czasie dotarły do nas informacje, jakoby miała powstać całkowicie nowa drużyna, połączona z transferów G2, Team EnVyUs lub też Team LDLC. Wskazywało na to, że do drużyny Shoxa wejdzie jego kolega Smithzz oraz powróci dawny IGL tej drużyny Ex6tenz.

Na samym początku, kiedy zostało budowane Francuskie G2, wiele ludzi twierdziło, że to będzie prawdziwy „Super Team” o którym się tak wiele mówiło. W końcu na papierze wiele wskazywało na to, że takie osoby jak: Shox, apEX, Scream, NBK czy bodyy stworzą bardzo silną drużynę, która z łatwością będzie się bić o TOP 1 na świecie.


Nie zawsze Nazwiska budują wielką drużynę.
Niestety, ale taka jest prawda.

Mogę tu podać przykład GODSENT, które po pewnym okresie przejęło paru zawodników z Fnatic po ich głębszym kryzysie. Widząc nowy team zbudowany z takich nicków jak: JW, Flusha, Krimz, Pronax czy Znajder możemy śmiało powiedzieć, że była to ekipa bardzo mocna.

Szczególnie po takich osiagnięciach jakie mieli ze sobą chłopaki w Fnatic. Niestety jak dobrze wiemy, drużyna nie odniosła takiego sukcesu jakiego od niej oczekiwano i się rozpadła.

G2 w 2017 roku.

W podobny sposób starano się zbudować Francuski „Super Team”, który złożono z wielkich nickówi i wszystko wyglądało na to, że zbudowano drużynę sukcesu. Prawdą jest, że ta drużyna utrzymała się razem w owiele dłuższym czasie niż wyżej wymienione GODSENT. Na samym początku już po 4 miesiącach zdobyli pierwsze miejsce na DreamHack Open Tours 2017, kolejno pierwsze miejsce w piątym sezonie ESL Pro League, a potem wykazywali stabilną grę, ale bez jakiś większych osiągnięć.

Po czasie z G2 zrobił się średniak, który już nie prezentował takiej siły jak na samym początku. Kibice szczególnie oczekiwali od Francuskich graczy takiej dominacji jak przez pewien czas robiło to EnVyUs, albo naprawdę siła Francuskiej sceny Titan, której tak naprawdę bał sie każdy bo cała ta drużyna była kompletna pod każdym względem.


Powrót Ex6tenza, lekiem dla G2?

Moim osobistym zdaniem wybór, który padł ponownie na Belga bo grał on w barwach G2 po przejęciu chłopaków z organizacji Titan, jest bardzo trafną decyzją.

Pomimo obietnicy złożonej po odejściu Kevina z G2, że stworzy drużynę zdolną walczyć o najwyższe cele to mu się jednak nie powiodło. Tak naprawdę widać było, że temu człowiekowi potrzebna jest odpowiednia siła ognia w drużynie, której nie miał w ekipie LDLC oraz brak osób z wielkim potencjałem, gdzie mógłby go wykorzystać.

Jest to gracz, którego rola IGL’a to chleb powszedni i pokazywał to już w drużynie Titan, o której wcześniej wspominałem, wielu kibiców z początków sceny CSGO powinno pamiętać co wtedy ta drużyna wyprawiała.

Mając tak doświadczonego człowieka w swojej drużynie a także z takim wielkim charakterem jaki ma Ex6tenz sądzę, że drużyna G2 wkońcu będzie poukładana od środka, a w czasie rozgrywki będzie wiele elementów taktycznych, których dotychczas brakowało.


Nowy skład, to nowa nadzieja!

Uważam, że skład który obecnie zaprezentowało G2 będzie ich najlepszą drużyną w historii. Zastanawia mnie tylko predyspozycja Smithzz’a, bo już bardzo długo nie grał na profesjonalnym poziomie. Jeśli jednak Shox budując tą drużynę stwierdził, że jego kolega będzie w stanie sprostać poziomowi na który został on obecnie rzucony, to trzeba mu zaufać.

W drużynie G2 mamy ciągle bardzo dobrego snajpera, który jest czołową AWP’ą od wielu lat na Francuskiej scenie i Kenny za każdym razem to potwierdza.

Także Boddy, który w barwach G2 gra od 2017 roku właśnie zastępując Smithzza jak dla mnie potwierdził, że jest graczem z wyższej półki a sam Kevin zdoła z niego jeszcze więcej wykrzesać niż to robiono dotychczas.


Obecnie skład G2 prezentuje się następująco:

  • Richard „shox” Papillon
  • Alexandre „bodyy” Pianaro
  • Kenny „kennyS” Schrub
  • Edouard „SmithZz” Dubourdeaux
  • Kevin „Ex6TenZ” Droolans