Widok znanych marek odzieżowych w esportowym świecie nie jest niczym nowym. Wśród wielkich firm, które weszły na rynek gier znajdują się m.in. Puma czy Adidas. Polska marka Cleant poszła jednak o krok dalej i ogłosiła stworzenie zespołu Counter Strike’a  o nazwie CLEANTmix!

CLEANT to jedna z najbardziej charakterystycznych marek odzieżowych na polskim rynku. Firma trzech braci, Marka, Mateusza i Maksymiliana Ekesów od kilku lat podbija serca młodzieży, a ich logo z piorunem stało się swego rodzaju klasykiem.

W skład dywizji CS:GO CLEANTmix wejdą m.in byli zawodnicy Wisły Płock, którzy niedawno jako mix psychasiada udanie zakończyli kwalifikacje do ESL Mistrzostw Polski. Niestety, ze względów formalnych nie mogli w nich wystąpić, dlatego też pomocną dłoń wyciągnęli bracia Ekes.

Właściciele marki CLEANT nie mieli dotychczas większej styczności z esportem, jednak jak zapewniają, są gotowi na nowe wyzwania. „To jest coś, co kochamy, uwielbiamy tworzyć nowe rzeczy, szukać świeżych  pomysłów i projektów. Drużyna esportowa to jest coś, co się idealnie wpasowuje się w naszą filozofię działania” – powiedział Maksymilian Ekes.

„Od dłuższego czasu przyglądaliśmy się polskiemu esportowi, rozmawialiśmy z kilkoma organizacjami o potencjalnej współpracy.[…] Kiedy usłyszeliśmy o chłopakach, którzy mixem rzucili wyzwanie dużym organizacjom w naszym kraju i zakwalifikowali się do Mistrzostw Polski, a jednocześnie nie mogli w nich wystąpić bez wsparcia – od razu wiedzieliśmy, że to jest to, czego szukaliśmy, a nie potrafiliśmy nazwać. Spontaniczny styl gry, elastyczność, a przede wszystkim fun z tego co się gra – to są dokładnie te zasady, którymi my kierujemy się w naszych operacjach. Mamy nadzieję, że to ugrają!”

Sami bracia twierdzą, że jest jeszcze za wcześnie, żeby ich formację nazywać pełnoprawną organizacją, ale przyznają, że mają dalekobieżne plany.

Przeczytaj:  Decydujące mecze amerykańskiego Minora przed nami

Jednocześnie Maksymilian Ekes wspomina, że ich firma jest na razie miksem na scenie esportowej. Przekonany jest jednak, że kiedyś nadejdzie czas, gdy będą mogli nazwać się organizacją z prawdziwego zdarzenia, jednakże teraz muszą skupić się na ważniejszych sprawach niż nazewnictwo.

Menedżerem zespołu został znany na polskiej scenie komentator, Łukasz „Prawus” Ganczewski.

W skład zespołu CLEANTmix wchodzą:

Konrad „koyot” Hadała

Tomasz „exhie” Tuszko

Maciej „destroj” Deorocki

Dominik „frz” Baran

Kuba „Markoś” Markowski