Dzisiaj odbył się mecz w zamkniętych kwalifikacjach do trzeciego sezonu Loot.bet/CS. Drużyna Youngsters podejmowała Copenhagen Flames.

Zwycięzca tego spotkania miał zapewnioną kwalifikację do głównego turnieju. Pierwszą mapą z wyboru duńskiej ekipy został de_train. „Papito” wraz z kolegami wygrali pierwszą połówkę z dużą przewagą 12 do 3 po stronie terrorystów. Po łatwo wygranej „pistoletówce”, w drugiej części Polacy nie zwolnili tempa i wygrywając bezproblemowo kolejne 3 rundy przypieczętowali wygraną. Pierwsza mapa zakończyła się wynikiem 16:3. Najwięcej killi zanotowali na swoim koncie „Pasha” oraz „Szejn” – po 18.

Druga część spotkania rozgrywała się na de_mirage. Początek był bardzo wyrównany, ale przy wyniku 5:5 Polacy wyszli na dwupunktowe prowadzenie. Następne rundy z jednym wyjątkiem należały do drużyny Youngsters. „Oko” i ekipa wygrali mapę 16:6, a w całym meczu zwyciężyli 2:0. Najwięcej eliminacji zaliczył Tecek, bowiem aż 25.

Tym zwycięstwem Polacy przypieczętowali awans do głównego turnieju trzeciego sezonu Loot.bet/CS rozgrywanego od 30 lipca.