Polska Liga Esportowa została partnerem Champion of Champions Tour. To oznacza, że w przyszłym roku zwycięzcy Polskiej Ligi Esportowej zagrają w międzynarodowym turnieju z mistrzami innych regionów.

W Polskiej Lidze Esportowej doskonale zdajemy sobie sprawę, że uczestnictwo w międzynarodowych turniejach daje dodatkowe doświadczenie, a konfrontacja z zagranicznymi zawodnikami podnosi umiejętności naszych graczy. Dlatego pracowaliśmy nad nawiązaniem partnerstwa, które w rzeczywisty sposób przyczyni się do rozwoju polskich zawodników.

Projekt National Leagues od CCT to szansa na pokazanie się na arenie międzynarodowej i zwiększenie rozpoznawalności nie tylko zawodników, ale też organizacji. Drużyny będą rywalizować w krajowych ligach, a zwycięzcy będą mogli ubiegać się o miejsce w głównym cyklu CCT. Mistrz każdej Ligi Narodowej zostanie dodatkowo włączony do systemu punktowego CCT, co da mu szansę na zgromadzenie punktów w kolejnych seriach online i zakwalifikowanie się na globalne finały CCT.

W 2023 roku CCT wprowadzi również nowe wydarzenie — finały krajowe CCT. Turniej zgromadzi zwycięzców każdego z regionów, którzy zmierzą się ze sobą w walce o tytuł międzynarodowego mistrza Ligi Narodów.

Fabian Logemann, Head of Tournaments CCT:

Przeczytaj:  Anonymo Esports wygrywa 3. split PGE DM. Znamy wszystkich uczestników fazy finałowej

„Stworzyliśmy Champion of Champions Tour z ambicją zaoferowania możliwości zespołom, markom, organizatorom turniejów, a przede wszystkim graczom, którzy niestrudzenie pracują, aby zaistnieć w grze, którą tak bardzo kochają. Dziś z radością ogłaszamy, że CCT National Leagues otwiera więcej ścieżek dla graczy, aby mogli rywalizować w naszym globalnym obiegu i doceniają imponujące wysiłki organizatorów turniejów na całym świecie. Nie moglibyśmy być bardziej podekscytowani współpracą z tą silną grupą organizatorów i wprowadzeniem CCT do jeszcze większej liczby społeczności.”

Adam Gil, Head of Esports Polskiej Ligi Esportowej:

„Dla Polskiej Ligi Esportowej to kolejne duże i niezmiernie ważne partnerstwo zawarte w tym roku. Chcemy stworzyć naszym drużynom szansę rywalizacji w Europie, co niesie za sobą dodatkowe możliwości ekspozycji marki, zawodników i możliwość walki o kolejne trofea. Dla PLE to kluczowa współpraca, które dodatkowo podniesie prestiż krajowych rozgrywek.

Oprócz Polskiej Ligi Esportowej, współpracę z CCT rozpoczęły również:

  • A1 League Bulgaria
  • UKIC
  • Esc Online Master League Portugal
  • Tiltproof Balkan League
  • Finnish Esports League
  • Fragster CS:GO Liga
  • Icelandic Esport League
  • Dust2.dk
  • Hungarian E-sports Federation
  • Telialigaen
Przeczytaj:  1 Liga PLE Cup: czas na trzeci turniej FIFA dla pierwszoligowych klubów

Więcej szczegółów na temat liczby miejsc na finałach w studiu, systemu punktowego i dat turniejów podamy w późniejszym czasie.