W październiku bieżącego roku, a dokładniej w dniach 20-21, w mieście Zgorzelec na Dolnym Śląsku odbędzie się impreza esportowa, gdzie jednymi z atrakcji będą turnieje w popularne tytuły Counter Strike:Global Offensive oraz League of Legends. Fani karcianki Hearthstone, czy gry sportowej FIFA również znajdą tu miejsce do rywalizacji. Wydarzenie to pierwsza odsłona turnieju, gdzie pula przekraczać będzie sumę 20 000 zł, a zwycięzcy głównych turniejów zgarną po 7 500 zł. Zawodnicy na drugim stopniu podium zainkasują kwotę 2 500zł, reszta graczy zostanie obdarowana nagrodami rzeczowymi. Jest więc o co walczyć i do czego się przygotowywać. Do października jeszcze sporo czasu, więc każdy z Was może poświęcić wolne chwile na trening do turnieju. Jeśli zdecydujecie się powalczyć, już dziś zapiszcie swoje drużyny do kwalifikacji pod linkiem KLIK. Zapisy trwają do 20.08.2018

 

Ambasadorem całego eventu będzie support drużyny Vitality – Jakub „Jactroll” Skurzyński, który jako jeden z 4 polskich graczy występuje w prestiżowych rozgrywkach European LCS. Fani Ligi Legend będą tym faktem na pewno zachwyceni, tym bardziej, że Jakub może pojawić się na wydarzeniu osobiście!

Przeczytaj:  Games Clash Masters - Imperial nie pojawi się w Gdyni

Jeśli chodzi o turniej Counter Strike:Global Offensive, do 4 wyłonionych drużyn z eliminacji dołączą 4 zaproszone formacje, gdzie jedna została już oficjalnie przedstawiona. Będzie to team Atlantic.gg, drużyna, w której skład wchodzą tacy zawodnicy jak Kadil, fenon, DEVO, krytyq czy qater, którzy na pewno podniosą poziom całego turnieju, a przecież to dopiero pierwsza zaproszona ekipa.

Wydarzenie odbędzie się na PGE Arena w Zgorzelcu, by wejść na imprezę trzeba zakupić bilet w cenie 5 zł, jednak cała kwota będzie do wykorzystania w Foodtruckach, które stać będą przed halą w trakcie zlotu 'aut z jedzeniem’. Atrakcjami dla odwiedzających będą nie tylko rozgrywane turnieje, ale też stoiska wystawców, gdzie spróbować będziemy mogli swoich sił w strefach free2play, atrakcje dla rodzin i najmłodszych, strefa VR, gdzie przeniesiemy się w świat wirtualnej rzeczywistości. Organizatorzy postarają się by całe wydarzenie było najlepszym eventem związanym z grami komputerowymi w regionie, a każdy kto opuści teren hali będzie myślał już o kolejnej edycji.

EsportRadio24 objęło patronatem medialnym wydarzenie Zgorzelec Games Week, więc na łamach naszego portalu możecie spodziewać się obszernych informacji przed, w trakcie i po imprezie.

Przeczytaj:  Szósta runda LG Mistrzostw Polski Szkół w E-sporcie oraz HIRO Quersus Pucharu Polski w E-sporcie

Do zobaczenia w październiku na PGE Arena w Zgorzelcu!

PGE Turów Arena (Fot. Jacek Rydecki / ksturow.eu)