W dniu dzisiejszym NiP pokazuje jak bardzo nieumiejętnie robi transfery w swojej najlepszej Skarbonce.

Szwedzka drużyna zagrała dzisiaj pierwszy dzień kwalifikacji do Minora z którego potem mogliby się dostać do Majora w Londynie. Co się stało, że zostały im 2 na 3 szanse ?

NiP przegrało z 3DMAX 0:2 w mapach po bardzo trudnej batalii. Mogliśmy zaobserwować u nich wielką bezradność w starciu z Francuzami. Jasne, że ktoś mi może zarzucić, że wyniki były bliskie i z dobrej strony pokazał się Krzysiu. Jednak zadajmy sobie pytanie czy dobrą grą nazwiemy przegrywanie nie tylko umiejętnościami, ale i psychicznie z drużyną z Tier 2?

3DMAX potrafiło sobie wyrobić nawet 6 punktową przewagę, a kiedy tak się stawało to Szwedzi zaczynali sobie zdawać sprawę w jakiej są sytuacji i potrafili na jakiś czas zatrzymać Francuzów. Zastanawia mnie fakt, że NiP bardzo często oddawało rundy 4 na 2, lub 2 na 1. Młodzi zawodnicy z Francji wchodzili na bombsite jak tylko chcieli, nie musieli zbytnio kombinować. Zazwyczaj robił to Lucky lub alex_ i po ich zagraniu 2 lub 3 szwedzkich zawodników nie brało już udziału w rundzie. Aktualna forma zawodników z Szwecji woła o pomstę do nieba, bo już nawet w rozgrywkach online nie są wstanie wygrywać.

Jeszcze jeden argument, który rzucił mi się bardzo mocno w oczy – brak nominalnej snajperki w tej drużynie.
Jak w ekipie 3DMAX Maka potrafił wyciągnąć 1 czy nawet 3 zawodników, tak NiP nie miało już kogoś takiego, kto zrobiłby wielką przewagę, chociażby na site B na Cache, lub też przytrzymał długą/banana na de_overpass.

Dla mnie poczynania NiP są po prostu wielkim nieporozumieniem. Czołowa drużyna, która kiedyś była zawsze na pierwszym miejscu teraz nie potrafi wygrać z zespołem Tier 2.

Rozumiem, że brzmię jak ktoś starszy, który zachwyca się zespołem z dawnych lat, które one dawno minęły. Jednak nie sądzę, że Heaton nie chciałby znów zobaczyć swojej drużyny na wielkim Majorze i nie w grupach, a w samym finale. Natomiast, żeby tak się stało, muszą być podjęte rezolutne decyzje w samej drużynie. Dane role powinny pełnić osoby do tego naprawdę wyspecjalizowane. Nie powinno być tak, że widzimy w zastępstwie za drakena takiego dennisa, który nie reprezentuje podobnego poziomu.

Oczywiście, nie zrzucam całej winy na tego chłopaka. Zauważmy tylko, że jego rola powinna być całkowicie inna.


NiP

Europe Minor Closed Qualifier – Faceit Major 2018

de_cache

17:19

de_overpass

12:16

 


3DMAX
0 2