Dziś mamy drugi dzień walki o Minora. Spośród wszystkich meczy rozgrywał się mecz pomiędzy AGO Esports, a Windigo. Spotkanie rozgrywało się w formacie BestOfThree ( BO3 ).

Mapą wybraną przez Ago Esports był train. Po pierwszych rundach mogliśmy spodziewać się dominacji Polskiego zespołu po stronie terrorystów, ponieważ szło im świetnie, niestety po paru rundach wszystko jakby runęło w gruzach. Jastrzębie zaczęły się gubić, bezsensownie tracić zawodników na mapie i niestety po stronie terrorystów udało się wygrać tylko 8-7. Po zmianie stron nie wyglądało to lepiej, gracze Windigo dyktowali warunki spotkania, Polacy byli bezradni i w ten sposób przegraliśmy pierwszą mapę wynikiem 16:10.

Nadszedł czas na drugą mapę – de_nuke po stronie antyterrorystów. Tutaj walka od samego początku była wyrównana, co dało nam bardzo ciekawe widowisko.  Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 8-7 dla Bułgarskiej drużyny. Kibice Polskiej drużyny na pewno mieli się czym stresować, ponieważ rozpoczęła się niefortunna dla nich seria pięciu przegranych rund pod rząd, co dało wynik 13-10 i bardzo nieciekawą sytuacje dla ekipy Grubego, wtedy nastąpiło przebudzenie. Polacy wyszli chwilowo na prowadzenie wynikiem 14-13, aby potem doprowadzić do dogrywki i zamknąć mapę wynikiem 19:16

Przeczytaj:  Kolejny polsko-polski pojedynek?

Wszystko miało się rozstrzygnąć na Overpassie. Tam zawodnicy z Polski świetnie zaczęli spotkanie i pierwszą połowę absolutnie zdominowali. Wszystko rozgrywali bezbłędnie. Oddali pojedyncze rundy, przy czym jedną prawie udało się zdobyć, ponieważ Snatchie był bardzo bliski wygrania clutcha 1v3. Ostatecznie połowę wygrali wynikiem 13-2. Następna część spotkania stworzyła trochę więcej problemów Polskiej ekipie, ale ostatecznie udało im się wygrać 16:12.


AGO Esports

Europe Minor Closed Qualifier – Faceit Major 2018

de_train

10 16

de_nuke

 19 : 16 

de_overpass

 16 : 12

 


Windigo
2 1

 

AGO Esports ma bilans meczy 1 – 1, co przybliża ich do awansu. Możliwe, że będziemy mieli dzięki temu dwie Polskie drużyny na Minorze.