Wakacje zakończyły się tydzień temu, a to oznacza, że powoli wracamy do rytmu ogromnej ilości turniejów w CS:GO. Dzisiaj zainaugurowane zostaną europejskie rozgrywki 32. sezonu ESEA MDL, w których uczestniczą cztery polskie formacje. Przygotowaliśmy krótki spis informacji, które pomogą Wam wczuć się w klimat tych rozgrywek!

W nowym sezonie ligi organizowanej przez ESEA zobaczymy aż cztery rodzime zespoły. Wśród 18 uczestników, oprócz drużyn takich jak GamerLegion czy finalisty zakończonego wczoraj Majora, AVANGAR zobaczymy Virtus.Pro, PACT, Illuminar Gaming oraz x-kom AGO!

Jak co roku, oprócz zespołów, które nie wywalczyły awansu do ESL Pro League w poprzednim sezonie, w ESEA MDL zobaczymy dwie drużyny z relegacji EPL S9, jedną z pre-relegacji ligi od ESL, cztery drużyny z relegacji 31. sezonu ESEA MDL oraz jedną drużynę z ESEA Advanced, jaką jest PACT. Łącznie daje nam to 18 drużyn, które walczyć będą o awans na finały lanowe.

Pełna lista zespołów prezentuje się następująco:

Jako pierwsi do walki staną zawodnicy Illuminar, którzy są na ten moment jedynym zespołem rozgrywającym spotkania w tym tygodniu. „Innocent” i spółka zmierzą się dziś z  Heretics oraz jutro z forZe.

Przeczytaj:  Virtus.pro vs Aristocracy - zapowiedź finału ESL Mistrzostw Polski!

Gracze Virtus.Pro natomiast w niedzielę mają podjąć fińskie HAVU. Nie znamy jednak godziny, o której to spotkanie miałoby zostać rozegrane.

Tak prezentuje się terminarz zaplanowanych już spotkań. Trzeba przyznać – za wiele ich nie ma. Zdjęcie pochodzi oczywiście ze strony Liquipedia.

Jak sądzicie, która polska drużyna zakończy te rozgrywki najlepiej? Koniecznie napiszcie w komentarzach!