Zmiany po Majorze to nic nowego, zwłaszcza w zespołach które na tych elitarnych zawodach nie poradziły sobie zbyt dobrze. Do takiej zmiany doszło wczoraj w zespole HellRaisers, który postanowił pożegnać się z trenerem swojego składu,  Sergeyem „lmbt” Bezhanovem.

„Lmbt” pełnił rolę szkoleniowca zespołu od marca 2019, gdy dołączył do ukraińskiej organizacji po odejściu z Mousesports, w którym pracował przez dwa lata. Niestety Ukrainiec przygody z HR nie będzie mógł zaliczyć do udanych, gdyż zespół pod jego okiem nie osiągnął żadnych sukcesów, a jego gra z każdym miesiącem wyglądała coraz gorzej. „Ange1” i spółka najpierw odpadli w grupie podczas Good Game League w Poznaniu, a kilka dni temu pożegnali się ze Starladder Major Berlin 2019 w fazie New Challangers.

Nie jest znana również przyszłość składu Hellraisers. Organizacja nie ogłosiła dotychczas, czy rozważa kolejne zmiany personalne. Na ten moment wszyscy zawodnicy, którzy występowali podczas Majora, znajdują się na ławce rezerwowych.

CEO organizacji,  Alex „Magician” Slabukhin w taki sposób wypowiedział się na temat współpracy z byłym już szkoleniowcem zespołu CS:GO.

„Cieszę się, że mogłem współpracować z „Lmbt”, mimo że był to krótki okres. W imieniu HR i moim własnym, mam nadzieję, że Ci się uda i zawsze będziesz miał szczęście.”

Przyszłość HellRaisers jest wielką niewiadomą, jednak mamy nadzieję, że ukraińska organizacja poradzi sobie z kryzysem i ponownie dywizja CS:GO powróci na salony.