Dzisiejszego wieczoru mogliśmy oglądać zmagania x-kom teamu, który rozgrywał swoje spotkanie inauguracyjne w turnieju Kalashnikov CUP. Rywalem Polaków było rumuńskie Nexus Gaming, notowane w rankingu hltv.org na 91-szej pozycji.

Spotkanie miało format bo1, a mapą, na której walczyły obie ekipy był de_mirage. W spotkanie lepiej wszedł polski skład, zdobywając pierwsze cztery rundy. Niestety, kiedy tylko Nexus dorwało się do lepszych broni, rundy zaczęły wpadać na konto Rumunów. Do końca pierwszej połowy x-kom zdołał wywalczyć jeszcze jedną rundę, reszta punktów wpadła na konto Nexus Gaming, które wygrało pierwszą połowę 10:5. Druga pistoletówka wpadła na konto ekipy z Rumuni, co tylko powinno przybliżyć zawodników Nexus do zwycięstwa. Na szczęście dzięki pięknym trzem fragom z Deagla, które zdobył „STOMP”, x-kom wygrało rundę force. Radość zawodników x-komu nie potrwała jednak zbyt długo, ponieważ Nexus również zagrało rundę force, którą wpadała w ręce Rumunów. Nexus w rundach full okazało się nie do zatrzymania dla zawodników x-kom teamu. Spotkanie zakończyło się wynikiem 16:6.