Kilka chwil temu zakończyliśmy spotkanie otwierające turniej ZOTAC Cup Masters 2018. Gospodarze pod banderą TyLoo podjęli Polaków z Team Kinguin.

Mecz rozpoczął się na mapie de_mirage. O tym, że był to wybór ekipy z Azji przekonaliśmy się bardzo szybko. Dobra dyspozycja w początkowej fazie spotkania dała im przewagę. Polacy zdołali jednak doprowadzić do wyrównania za sprawą kilkurundowej passy zwycięstw. Finalnie to jednak TyLoo z przewagą trzech oczek przeniosło się do strony broniącej. Po rozpoczęciu drugiej połowy Polacy szybko doprowadzili do korzystnego dla nich rezultatu. Chińczycy odpowiedzieli jednak na drugiej rundzie z pełnym ekwipunkiem i od tego momentu zdominowali Team Kinguin. Za sprawą pojedynczych rund doprowadzili co prawda do wyniku 15:14, lecz TyLoo wykorzystało punkt mapowy.

Po krótkiej przerwie mogliśmy przejść na de_overpass. Tutaj pierwsza połowa zapowiadała szybki koniec formacji Team Kinguin na turnieju ZOTAC. Szansę dawały jednak ostatnie trzy rundy pierwszej połowy, które ostatecznie dały wynik 10:5 na niekorzyść Polaków. Podopieczni „TaZa” Po zmianie stron odżyli. Pojedyncze rundy wygrywane przez Chińczyków były katastrofalne w skutkach dla ich sytuacji ekonomicznej, przez co Team Kinguin mogło sprawnie wyjść na prowadzenie pomimo pięciu rund przewagi przeciwnika. W ostatecznej fazie drugiej mapy było naprawdę gorąco. Na ostatniej prostej Polacy potknęli się przegrywając rundę force przeciwnika, przez co TyLoo miało jeszcze szansę wrócić. Tak się jednak nie stało. Ostatnie dwie rundy należały bowiem dla zawodników znad Wisły. Takim sposobem mogliśmy przenieść się na de_train, które było decydujące w tym starciu.

Przeczytaj:  Izako Boars blisko awansu do LOOT.BET Season 4. Czy podołają oczekiwaniom fanów?

Ostatnia mapa pojedynku polsko-chińskiego nie była już tak wyrównana jak dwie poprzednie odsłony. Tutaj od samego początku drużyna pod dowództwem Wiktora „TaZa” Wojtasa zdominowała przeciwnika. Pojedyncze rundy wygrywane przez TyLoo nie pozwoliły im na kontakt z Team Kinguin. Dzięki wysokiemu prowadzeniu w pierwszej połowie, po zmianie stron Polacy szybko doprowadzili do punktów meczowych. Od tego momentu wkradło się jednak nieco rozluźnienia w szeregi „Pingwinów”, przez co pięć rund zdobyła ekipa z Azji. Na nic jednak ich starania, bowiem po tej krótkiej serii ostateczny cios należał do Polaków.