Już za kilka godzin startuje ZOTAC Cup Masters
Będzie to ostatni LAN przed wrześniowym majorem, na którym zobaczymy Virtus.pro. Wydarzenie potrwa od 24 do 26 sierpnia. O nagrodę główną, czyli 200 000 $, powalczy osiem drużyn, oto one:

 


Virtus.pro
Zaproszono

MIBR
Zaproszono

OpTic
Zaproszono

TyLoo
Zaproszono

Flash
Zaproszono

Team Kinguin
Kwalifikacje europejskie
MVP-PK
Kwalifikacje azjatyckie

Ghost
Kwalifikacje amerykańskie

Ostatni sprawdzian przed majorem

Będzie to również pierwszy turniej na, którym zobaczymy Vitrus.pro z Michałem “Snatchim” Rudzkim w składzie. Ciekawe czy Michał zaprezentuje się w barwach VP lepiej od Piotra “morelza” Taterki, który kilka tygodniu temu zajął razem z VP trzecie miejsce na IEM Szanghaj. Warto wspomnieć o tym, że dla części z obecnych w Hongkongu ekip będzie to ostatni LAN-owy test przed wrześniowym majorem w Londynie. Jednak w razie niepowodzeń, żadna z ekip nie może zmienić już gracza, ponieważ czas na podanie ostatecznego składu, był do początku sierpnia.

Polsko-polski finał?

Drabinka turnieju ułożyła się w bardzo ciekawy sposób. Obie polskie formacje obecne na turnieju, będą miały szansę, zawalczyć ze sobą w finale. Jest to spowodowane tym, że Virtus.pro oraz Team Kinguin startują z przeciwległych końców drabinki. Warto w tym miejscu wspomnieć również o tym, że turniej zostanie rozegrany w fazie playoffów do jednej porażki. Oznacza to mniej więcej tyle, że nie zobaczymy tutaj fazy grupowej, lecz od razu fazę pucharową, co znacznie przyśpieszy przebieg rozgrywek. Wracając jednak do wątku polskich drużyn szansa na rozegranie finału między nimi jest mała, lecz istnieje. Team Kinguin, aby zawalczyć w wielkim finale musiałoby pokonać TyLoo, aby następnie stawić czoła zwycięzcy meczu pomiędzy Flash a MIBR. Virtus.pro natomiast będzie miało łatwiejsze zadanie, ponieważ rywale Niedźwiedzi są niżej notowani niż oponenci TK. W pierwszym meczu ekipa “Neo” zawalczy z koreańskim MVP PK, a w przypadku zwycięstwa Polacy zmierzą się z triumfatorem spotkania Ghost vs OpTic. Dopiero po zwycięstwie w wyżej wymienionych meczach, zobaczymy obie polskie formacje w finale. Warto również przypomnieć, że TK jest jedną z dwóch polskich drużyn, które wygrały z VP na turnieju LAN-owym. Stało się to w styczniu 2017 roku, gdzie podczas półfinałów WESG 2017 VP uznało wyższość TK, przegrywając 0:2. Czy historia się powtórzy?

Jest o co walczyć

Jak już wcześniej wspominaliśmy, główną nagrodą jest aż 200 000 dolarów, czyli 2/3 całej puli. Drugie miejsce zadowoli się 60 tysiącami dolarów. Dwa trzecie miejsca otrzymają natomiast po 20 000 $. Jak widać pozostałe ekipy, czyli te które odpadną w ćwierćfinale, odejdą z niczym, stąd też zawodnicy powinni mieć większą motywację. W końcu mało kto, chce przebyć taki kawał drogi, aby przegrać jedno B03 i wrócić do domu bez złamanego grosza.

Terminarz meczy

Wszystkie podane mecze odbędą się w formacie Bo3, nie dotyczy to finału, gdzie zwycięzca zostanie wyłoniony w spotkaniu B05.

24.08.2018:
-4:35 – Team Kinguin vs TyLoo
-8:10-OpTic vs Ghost
-11:55- MVP PK vs Virtus.pro
-15:35- MIBR vs Flash
25.08.2018:
-10:30 Pierwszy półfinał
-14:00 Drugi półfinał
26.08.2018:
-10:30 Wielki finał