Mocne wejście w 2019 rok przez włodarzy ACTINY oraz PACTU trwa dalej. Po przejęciu przez ACTINĘ roli sponsora tytularnego oraz otworzeniu gaming housa, przyszedł czas na wsparcie żeńskiego podwórka CS:GO.

Marcin Kurzawski wraz ze sponsorami stara się dbać o polską społeczność esportową. Wsparcie obejmuje m.in. pomoc dla oddolnych inicjatyw esportowych, drużyn i organizacji, jak również żeńskiej sceny. Do tej ostatniej kategorii możemy zaliczyć #PACTit CHALLENGE LADIES, który poza turniejem dla płci pięknej obejmował również panel dyskusyjny LADIES TALK. Poruszono w nim tematy związane z szeroko pojętą żeńską sceną esportową w Polsce. W panelu udział wzięły wszystkie uczestniczki zmagań jak również znane postaci kobiecej strony esportu w Polsce, w tym Agnieszka ‘Rea’ Bała, Sylwia ‘Sy$ka’ Jędrzejczak czy Wiki ‘ViKivi’ Wójcik. Założeniem tego wydarzenia było zwrócenie uwagi na żeńską część sportowców elektronicznych oraz ogół kobiet w branży. Wsparcie Projektu Saiprah możemy zatem uznać za naturalną kolej rzeczy. ACTINA oraz PACT obejmą rolę partnerów strategicznych inicjatywy, a sama współpraca obejmować będzie m.in. wsparcie merytoryczne i finansowe oraz udostępnienie zasobów, w tym ACTINA House. Mamy nadzieję, że z takim wsparciem przedsięwzięcie Vanessy Warmusz nabierze jeszcze większego profesjonalizmu i mocno przyczyni się do rozwoju żeńskiego esportu w Polsce.

Cieszę się niezmiernie, że tak duża firma jak Actina zauważa kobiety w esporcie i chce zaangażować się w ich rozwój. Dla dziewczyn to ogromna szansa i dodatkowa motywacja, by wciąż się rozwijać, osiągać nowe cele i eliminować błędy. Dzięki wsparciu ACTINA wszystkie inicjatywy dla kobiet będą organizowane na najwyższym poziomie. Mam nadzieję, że nasza współpraca będzie bardzo owocna i pełna ambitnych działań.

Vanessa „Ruda” Warmusz