Przez ostatnie dwa dni odbywały się polskie kwalifikacje do V4 Future Sports Festival 2019. Uczestniczyły w nich takie zespoły jak PACT, AVEZ, Capri Sun oraz Adwokacik. Ostatecznie awans na węgierski turniej, na którym pojawią się przedstawiciele TOP30 świata, wywalczyli zawodnicy Adwokacika, którzy w finale pokonali AVEZ!
 

Zespół „SZPERA” zmagania o awans na V4 zainaugurował wygraną 16:9 z Me&the Boys. W półfinale Adwokacik podejmował Capri Sun, które pokonali bez większych problemów 2:0. W finale górnej drabinki na drodze „mynia” i spółki stanęli reprezentanci AVEZ. Mimo przegrania pierwszej mapy 10:16, Adwokacikowi udało się wygrać identycznym wynikiem dwie następne mapy i zrzucili „cranka” i spółkę do dolnej drabinki, a sami awansowali do finału.

AVEZ natomiast, na początku pokonało Klan Gadanych Głupot 16:4, a następnie Izako Boars 2:0. W finale dolnej drabinki Ośmiornice podejmowały zawodników Actina PACT, którzy po drodze pokonali m.in. Izako Boars i Capri Sun. Po wyrównanym pojedynku, z szansami na awans na węgierski turniej pożegnał się zespół „darko”, a „Ponczek” i spółka raz jeszcze musieli zmierzyć się z Adwokacikiem.

Przeczytaj:  AGO zagra na Dreamhacku w Montrealu!

Finał rozgrywany w formacie BO3, rozpoczął się z przewagą 1:0 dla Adwokacika. Oczywiście spowodowane było to wygraniem górnej drabinki przez „morelza” i spółkę. Drugą, a w zasadzie pierwszą mapą był wybrany przez AVEZ Train. Spotkanie świetnie rozpoczęły Ośmiornice. Zespół „Ponczka” po stronie antyterrorystów wygrał pierwsze sześć rund, doprowadzając do wyniku 6:0. Przełamanie Adwokacika nastąpiło w siódmej rundzie, a „SZPERO” i spółka wygrali kolejne dwie rundy, zmniejszając straty do trzech punktów. AVEZ odpowiedziało wygraniem jednej rundy, a na tablicy widniał wynik 7:3. Adwokacik szybko doprowadził do wyrównania, jednak ostatnią rundę wygrali zawodnicy CT. Po zmianie stron przeważali zawodnicy Adwokacik. Ekipa „morelza” okazała się lepsza w pierwszych czterech rundach, wychodząc na prowadzenie 11:8. Zawodnicy AVEZ odpowiedzieli dwoma wygranymi potyczkami, zmniejszając stratę do jednego punktu. Antyterroryści po chwili wygrali trzy rundy, podwyższając prowadzenie do 14:10. „Sany” wraz z kompanami byli w stanie zdobyć jeszcze rundę, a Adwokacik bez problemów dokończył spotkanie, wygrywając 16:11.

„SZPERO” i spółka dzięki temu zwycięstwu będą mogli zaprezentować się całej Europie podczas V4 Future Sports Festival – Budapeszt 2019. Na turnieju, który odbędzie się w dniach 19-22 września 2019, pojawią się: Virtus.Pro, MiBR, NiP i Mousesports. Do tej czwórki dołączą jeszcze trzy zespoły z regionalnych kwalifikacji. Pula nagród całego wydarzenia wynosi 300 tysięcy euro!

Przeczytaj:  Przed nami półfinały ELEAGUE Premier!

 

https://twitter.com/teamAdwokacik/status/1167899555632836615