Zawodnicy AGO Esports są coraz bliżej uczestnictwa w Dreamhack Stockholm. Po dzisiejszym zwycięstwie nad Heroic „Jastrzębie” awansowały do drabinki zwycięzców tzw. upper bracket. Ich kolejnym rywalem będzie HellRaisers.

Spotkanie rozpoczęliśmy od wyboru Heroic, czyli de_mirage’a. Pierwsza runda pistoletowa trafiła na konto duńskiej formacji. Kolejne starcia niestety również były wygrywane przez ekipę „friberga”, co dość szybko przełożyło się na prowadzenie Heroic wynikiem 6:2. Do końca pierwszej połowy AGO zdołało odrobić część strat, dzięki czemu przy zmianie stron widniał wynik 7:8. Druga połowa była dla Heroic o wiele mniej udana. Wszystko rozpoczęło się, od stracenia pistoletówki, dzięki czemu AGO zdołało wyjść po raz pierwszy na prowadzenie. Do końca pierwszej mapy Duńczycy zdołali ugrać zaledwie pięć rund, co przełożyło się na wynik 16:13 dla AGO.

Po wygraniu wyboru przeciwnika, wszyscy patrzyli z nadzieją na nadchodzącego de_dusta2, którego wybrało AGO. Niestety Jastrzębie nie zdołały, zakończyć spotkania wynikiem 2:0. Podobnie jak na pierwszej mapie, w spotkanie lepiej weszło Heroic, które już po kilku chwilach prowadziło 6:1. AGO zaczęło jednak powoli odrabiać straty, kończąc połowę wynikiem 6:9. Druga część dusta wyglądała już nieco lepiej dla Jastrzębi. Z wyniku 6:9 ekipa „Furlana” zdołała wrócić, a nawet wyprzedzić swojego rywala, prowadząc w pewnym momencie 11:9. Tutaj niestety Heroic pokazało się z lepszej strony, stawiając naprawdę spory opór Jastrzębiom. Do końca regulaminowego czasu gry mieliśmy naprawdę zaciętą walkę. Rundę meczową jako pierwsze zdobyło AGO, niestety Heroic zdołało doprowadzić do dogrywki. W dogrywce ekipa „Niko” prezentowała się o wiele lepiej, dzięki czemu Heroic wygrało dusta 19:16.

Przeczytaj:  Przewodnik po IEM Shanghai 2018

Decydującą mapą był de_train. Po łatwiejszej stronie rozpoczęło Heroic. Jednak na start to AGO zdobyło zaliczkę rund, prowadząc 4:0. Na odpowiedź ze strony Duńczyków nie trzeba było długo czekać i już po chwili mieliśmy wynik 7:4. Do końca pierwszej połowy sytuacja lekko się wyrównała i AGO miało przewagę zaledwie jednej rundy. Druga część traina była o wiele bardziej jednostronna. Zawodnicy Heroic zdołali zdobyć zaledwie trzy rundy. AGO natomiast rozpędziło się, wygrywając osiem rund z rzędu, kończąc tym samym train’a wynikiem 16:10.


AGO Esports
 

Dreamhack

Stockholm Qualifier

de_mirage

16:13

de_dust2

16:19

de_train

16:10

 


Heroic
2 1