devlis.one vs AGO
Devils.one wygrało z AGO Esports podczas turnieju LOTTO Puchar Zdobywców Pucharów. Wiemy już, że to diabły zagrają w finale. Lecz jak do tego doszło?
Mecz dwóch najlepszych polskich formacji był bardzo ekscytujący. Można było stwierdzić, że jest to przedwczesny finał. Ostatecznie to jednak devils.one wyszło zwycięsko, co jednak nie oznacza, że AGO nie ma szans na finał.

Mirage

Pierwsza mapa tego spotkania została wybrana przez ekipę TaZa. Runda nożowa została wygrana przez zawodników devils.one. Postanowili więc oni rozpocząć mapę po stronie CT. Pistoletówke również zwyciężył rywal AGO. Kolejna runda należała do jednego zawodnika, a był nim dycha. Agresywna gra na pałacu tego zawodnika poskutkowała szybkim ace’m! Pięć zabójstw z mp9 znacznie polepszyło ekonomię diabłów. Początek mapy został totalnie zdominowany przez devils.one. Ich przeciwnicy potrafili odpowiedzieć dopiero w 6 rundzie! AGO, nie zaprzestało jednak tylko na jednym punkcie i zaczęli sukcesywnie odrabiać straty do rywala. Jedenasta runda oznaczała wyjście na prowadzenie jastrzębi! Widać, że pomoc trenera jest bardzo istotna, gdyż minirox bardzo aktywnie pomagał swojej drużynie. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 9:6 na niekorzyść devils.one. Po zmianie stron świetną obroną wykazało się AGO Esports. Nie zdało się to jednak na długo, ponieważ diabły potrafiły odpowiedzieć już w kolejnej rundzie. Gonili oni bardzo zaciekle wynik i zdołali doprowadzić do wyrównania w 20 rundzie. Im bliżej końca mapy, tym spotkanie stawało się bardziej zaciekłe. Regulaminowe trzydzieści rund, nie wystarczyłoby wyłonić zwycięzcę tej mapy. Doszło do dogrywek, które ostatecznie zwyciężyło devils.one wynikiem 19:17.

Przeczytaj:  Kwalifikacje do Nest Pro - W grze ujrzymy Illuminar Gaming!

Vertigo

Ta mapa padła wyborem AGO Esports. Jak wiemy diabły, nie poradziły sobie na niej wczoraj najlepiej, przegrywając  4:16 na PACT. Dobry początek zapewniło sobie devils.one wygrywając rundę pistoletową. Ich przeciwnicy byli wstanie skutecznie zaatakować bombsite, dopiero w piątej rundzie. Kolejne punkty wpadały naprzemiennie na konto jednych, jak i drugich. Końcówka pierwszej połowy została jednak zdominowana przez devils.one. Pomimo początkowych problemów zwyciężyli oni pierwszą połowę wynikiem 10:5. Zamiana stron oznaczała przejście AGO do strony broniącej. Wspaniale poradzili oni sobie w pistoletówce, którą wygrali głównie dzięki świetnej postawie phra. Naprzemienne wygrywanie rund, było korzystniejsze dla devils.one. Wygrali oni ostatecznie tę mapę wynikiem 16:12. Oznacza to, że devils.one zwycięża z AGO Esports!