Dzień dzisiejszy obfituje w wiele spotkań z udziałem Polaków. W kolejnym meczu udział wzięło AGO Esports. Zmierzyli się oni z fińskim HAVU w turnieju OGA Counter PIT.

Półfinał internetowych zmagań przyniósł Polakom dość „egzotycznego” rywala. Pojedynek rozpoczął się na de_dust2. Tutaj całkiem dobrze rozpoczęli Skandynawowie. Wygrana runda pistoletowa i kolejne dały im nieco przewagi. Później to jednak Polacy przejęli inicjatywę i wygrali aż 10 rund z przerwą na jeden punkt dla rywala. Strona broniąca rozpoczęła się dla AGO Esports całkiem dobrze. Trzy pierwsze rundy wpadły na ich konto. W dalszej części to jednak HAVU przejęło inicjatywę. Kilka rund z rzędu zapoczątkowało niezły powrót do spotkania. Gdy przewaga Polaków stopniała do dwóch oczek, wzięli się oni w garść. Krótka seria zwycięstw dała im upragnione zwycięstwo.

De_train to jedna z częstszych map wybieranych przez Polaków, więc tutaj mogliśmy być spokojni o wygraną. Mimo wszystko HAVU całkiem dobrze poradziło sobie po stronie terrorystów. Wygrana runda pistoletowa i późniejsze sukcesy dały im 6 oczek. Po zmianie stron Polacy rozpoczęli dominację nad przeciwnikiem. W kulminacyjnym momencie, gdy AGO Esports miało już punkt meczowy role się jednak odwróciły. Finowie rozpoczęli szaleńczą pogoń za przeciwnikiem co doprowadziło ich do 14 oczek na koncie. Gdy HAVU było już niesamowicie blisko dogrywki na szczęście polskich kibiców AGO Esports opamiętało się i dokończyło spotkanie w regulaminowym czasie gry.

Przeczytaj:  Aktualizacja 25.02.20 -CS:GO - Zmiany kosmetyczne i drobne poprawki

Ten emocjonujący występ zagwarantował im finał drabinki wygranych. Już niedługo Polacy zmierzą się ze zwycięzcą meczu Nordavind vs EURONICS, który odbędzie się dziś o 21:00.