Niestety, 9 września nie zostanie zapamiętany dobrze przez fanów polskiego CSa. Polskim drużynom udało się wygrać zaledwie jedno dzisiejsze spotkanie z trzech. Oprócz Illuminar, porażkę zanotowali zawodnicy x-kom AGO, którzy ulegli fińskiemu HAVU.

Spotkanie rozgrywane było w ramach czwartego sezonu turnieju LOOT.BET, a oba zespoły mierzyły się w formacie BO3. Pierwszą mapą był Dust 2, wybrany przez przez „ZOREE” i spółkę. Mimo słabego początku, podopieczni „Miniroxa” byli w stanie zdobyć więcej rund od swoich przeciwników w pierwszej połowie i wygrali ją wynikiem 10:5. Po zmianie stron Finowie próbowali jeszcze powrócić do tego spotkania, jednak ich marzenia zostały szybko zakończone przez Polaków, którzy zwyciężyli 16:11.

Drugą rozgrywaną tego wieczoru mapą było Inferno, które zostało wybrane przez „Grubego” i spółkę. Niestety, początek meczu był fatalny dla naszych rodaków, którzy przegrali 9 rund z rzędu. Przełamanie nadeszło pod koniec pierwszej połowy, gdy AGO zgarnęło pięć oczek, zmniejszając stratę do wyniku 5:10. Po zmianie stron ekipa „Furlana” starała się wygrać Inferno, jednak ostatecznie to „sAw” i spółka dominowali 16:12 i doprowadzili do remisu 1:1 w mapach.

Przeczytaj:  Amerykańska drużyna nowym domem dla TACO.

Na decydującej lokacji, Nuke zobaczyć mogliśmy totalną nieporadność zespołu znad Wisły, który w całym spotkaniu był w stanie zdobyć zaledwie 3 rundy, przegrywając 3:16.

Niestety, obecnie pozostaje nam czekać na ogłoszenie nowego składu x-kom AGO. Według informacji które krążą po internecie, zostanie on potwierdzony w tym tygodniu.