FIFA bez październikowej łatki nie byłaby FIFĄ. Od dzisiaj gracze na wszystkich platformach mogą pobierać trzecią już aktualizację FIFY 20!

W nowej aktualizacji EA skupiło się głównie na błędach w gameplayu, których gracze zgłosili dosyć dużo. Łatka zajmuje niecałe 700MB, a jej pobranie nie powinno zająć więcej niż 10 minut.

Interwencje bramkarzy

Po pierwsze, poprawce uległy interwencje bramkarzy. Dotychczas po odbiciu piłki przez golkipera, ta zostawała na boisku, często powodując zagrożenie pod naszą bramką. Teraz bramkarze mają wybijać futbolówkę trochę dalej od bramki. Często dochodziło także do sytuacji, gdy nasz GK zamiast złapać piłkę, po prostu ją piąstkował. Od teraz ma to zostać naprawione.

Zmieniono również odległość, na jaką przy strzale z rzutu karnego będzie reagował bramkarz, gdy pozostanie w środku bramki. Dzięki temu szansa na wybronienie strzałów oddanych blisko środka bramki ma być większa niż dotychczas.

Drybling powraca do łask?

Kanadyjczycy postanowili również poprawić zachowania zawodników z wysoko ocenionymi atrybutami dryblingu, zwinności i równowagi. Od teraz szybkość reakcji na wychylenie prawego drążka piłkarzy z wspomnianymi statystykami ocenionymi na min. 80 będzie zwiększona. Skala poprawy zależy od wyliczonej średniej, przy czym najbardziej odczuwalna będzie przy 99 punktach, a najmniej przy 80.

Przeczytaj:  World Electronic Sports Games 2018: Polskie drużyny w walce o wyjazd na lana

Jeszcze mniej automatycznej defensywy!

Zawodnik wywierający pressing wymuszony naciśnięciem odpowiedniego przycisku nie będzie już gonił rywala sprintem. Takie samo rozwiązanie stosowane jest względem zawodnika wzywanego do pomocy przy pressingu.

Poprawa podań

Zmniejszona została dokładność podań w punkt górą i prostopadłych górą, poprzez zwiększenie marginesu błędu przy ich wykonywaniu. Chodzi oczywiście o nowy rodzaj podań zwykłych i prostopadłych, wykonywanych po dwukrotnym naciśnięciu przycisku podania lub podania prostopadłego.

VOLTA

W debiutującym trybie znaleziono mnóstwo błędów, jednak część z nich już została wyeliminowana. Najważniejsze zmiany to osłabienie refleksu bramkarzy, obarczenie strzałów z własnej połowy większym błędem czy zmniejszenie ryzyka wystąpienia prowadzenia piłki przy bandach i ścianach.

Pełną listę zmian, a jest ich o wiele więcej, znajdziecie na oficjalnej stronie EA. Link do niej znajduje się tutaj.