Przed chwilą poznaliśmy trzeciego uczestnika pierwszej edycji turnieju Arctic Invitational! Ostatnią zaproszoną formacją na zawody w stolicy Finlandii zostało amerykańskie Cloud9!

Zespół „Dapsa” dołącza tym samym do zaproszonych wcześniej Furii oraz CR4ZY. 19. drużyna rankingu HLTV podczas Arctic Invitational zastąpi swoich rodaków z NRG, którzy musieli z niego zrezygnować ze względu na napięty terminarz. Czwartego, ostatniego uczestnika wyłonią fińskie kwalifikacje, które zostaną rozegrane 16-17 sierpnia podczas Tubecon 2019.

Dla podopiecznych „JamezIRL” będzie to drugi turniej w tym składzie. „Mixwell” i spółka niedawno występowali w LA podczas BLAST Pro Series: Los Angeles 2019 i zajęli tam czwarte miejsce. Wygrali jedno spotkanie, zremisowali dwa i również dwa mecze przegrali. Gracze Cloud9 ulegli m.in. triumfatorowi całego turnieju czyli Team Liquid. To właśnie po występie w Los Angeles amerykańska formacja zanotowała rekordowy awans o 281 pozycji!

Turniej w Helsinkach odbędzie się 14 września. 4 drużyny będą zmagać się o nagrody z puli 115 tysięcy dolarów. Zwycięzca rozgrywek otrzyma około 65 tysięcy dolarów.