Po wczorajszym zwycięstwie z adwokacikiem, zawodnicy Aristocracy poszli o krok dalej i awansowali do play-offów europejskich kwalifikacji do StarSeries i-League Season 8. W meczu zwycięzców grupy A Polacy pokonali GamerLegion 2:0!

Spotkanie rozpoczęło się od wybranego przez szwedzką ekipę Overpassa. Nasi rodacy, którzy tę mapę rozpoczęli po stronie broniącej, mimo przegrania „pistoletówki”, dosyć szybko objęli prowadzenie 7:3. Pod koniec pierwszej części spotkania Szwedzi jednak obudzili się, zmniejszając straty do 3 punktów, kończąc połowę wynikiem 9:6 dla Arcy. Po zmianie stron GL ponownie wygrało rundę pistoletową, tym razem jednak podopieczni 'Loorda’ nie przejęli inicjatywy i nagle „hampus” i spółka prowadzili 12:10. W końcówce jednak zespół „mouza” znalazł sposób na przebicie się przez defensywę rywali i ostatecznie zakończył pierwszą mapę wynikiem 16:13.

Druga mapą, na której zagranie zdecydował się „TaZ” i spóła było Vertigo. Ponownie lepiej w spotkanie weszli zawodnicy ze Skandynawii, którzy zdobyli dwa pierwsze punkty. Nasi rodacy, grający jako terroryści jednak szybko objęli prowadzenie, wygrywając trzy rundy pod rząd. „dennis” i spółka jednak nie dali za wygraną, i po kilku chwilach ponownie to oni mieli więcej oczek na koncie. Ekipa znad Wisły również nie miała w planach przystąpienia do drugiej części spotkania ze stratą do rywala i zmieniła wynik na 6:4. Antyterroryści po raz kolejny doprowadzili do remisu, a ostatnie 3 rundy wpadły na konto zespołu „minise’a”, którzy wygrali pierwszą połowę rezultatem 9:6. Po zmianie stron zawodnicy dowodzeni przez „TaZa” błyskawicznie zdobyli punkt meczowy przy wyniku 15:7. GamerLegion próbowało jeszcze doprowadzić do dogrywki, jednak ostatecznie stać ich było na zdobycie zaledwie trzech oczek.

Przeczytaj:  Virtus.Pro fatalnie rozpoczyna DreamHack Valencia

Dzięki tej wygranej, Aristocracy zapewniło sobie udział w fazie play-off kwalifikacji do turnieju organizowanego przez Starladder. GamerLegion natomiast podejmie wkrótce zwycięzcę meczu pomiędzy adwokacik i Nemiga.