Fot: Games Clash Masters| Maciej Kołek

W jedynym poniedziałkowym meczu pierwszej kolejki ESL Mistrzostwa Polski, Aristocracy podejmowało CLEANTmix. Po wyrównanym spotkaniu, ekipa „TaZa” przypisała sobie cztery punkty, a „frz” i spółka jeden.

Pierwsze spotkanie rozegrane zostało na de_mirage, który lepiej rozpoczęli podopieczni „Loorda”, wychodząc na prowadzenie 5:1. „exhie” i spółka jednak szybko zmniejszyli stratę do dwóch punktów, a w ostateczności pierwszą połowę zakończyli przegrywając tylko 7:8. Po zmianie stron Arcy ponownie wyrobiło sobie kilkurundową przewagę nad rywalami, podwyższając prowadzenie do rezultatu 13:8. Wtedy jednak zawodnicy CLEANTmix wygrali trzy rundy i zaczęli deptać przeciwnikom po piętach. Aristocracy odpowiedziało zdobyciem czternastego punktu, lecz ich rywale po chwili zrobili to samo i mieliśmy remis 14:14. Ostatnie dwie rundy Mirage’a lepiej rozegrali jednak „minise” i spółka, którzy ostatecznie wygrali 16:14 i przypisali sobie pierwsze trzy punkty w nowym sezonie ESL MP.

Dust 2 lepiej rozpoczęli zawodnicy Aristocracy, którzy objęli prowadzenie 2:0. „Destroj” i spółka odpowiedzieli jednak pięcioma wygranymi i mieliśmy już wynik 5:2. Od ósmej rundy ponownie przeważali gracze Arcy którzy do końca pierwszej połowy oddali tylko jedną rundę, wygrywając 9:6. W drugiej części meczu reprezentanci CLEANTmix błyskawicznie doprowadzili do remisu, a po kilku minutach prowadzili już 15:11. Ekipa „mouza” mimo utraty szans na trzy punkty nie odpuściła rywalom i wygrała cztery ostatnie rundy, kończąc spotkanie wynikiem 15:15.

Po wczorajszym pojedynku Aristocracy zajmuje drugą pozycję z dorobkiem czterech punktów, a CLEANTmix znalazł się na piątym miejscu z jednym oczkiem.