Po zaproszeniu Aristocracy, Izako Boars i PACT, ESL Polska nie zwalnia tempa i ogłasza kolejne zespoły, które wezmą udział w nadchodzącym sezonie ESL Mistrzostwa Polski Jesień 2019. Do wyżej wspomnianej trójki dołączyły zespoły AGO, Illuminar Gaming oraz Virtus.Pro!

Podopieczni „Kubena” w poprzedniej edycji zajęli drugie miejsce, przegrywając w wielkim finale z Aristocracy. Był to ich debiut w tych rozgrywkach, po którym „Snax” i spółka mogli czuć lekki niedosyt. Na szczęście już wkrótce będą mieli okazje poprawić swój wynik, gdyż Niedźwiedzie otrzymały zaproszenie do fazy zasadniczej ESL Mistrzostw Polski. Virtusi mają za sobą niezwykle udany występ na V4 FSF, gdzie udało im się wywalczyć srebrny medal. Ekipa „Snatchiego” zajmuje obecnie 20. pozycję w rankingu HLTV, będąc tym samym najwyżej notowanym polskim zespołem.

Kolejnym zaproszonym zespołem zostali niedawni triumfatorzy Games Clash Masters 2019 – Illuminar Gaming. Zespół „Innocenta” w ostatnim czasie zanotował niesamowity progres, czego dowodem jest 24. miejsce na świecie w klasyfikacji HLTV. W poprzedniej edycji podopieczni „IMD” rozgrywki zakończyli na trzecim miejscu, a teraz na pewno mają apetyt na poprawę wyniku o dwa miejsca.

Przeczytaj:  Podsumowanie pierwszego dnia IEM Chicago 2019

Ostatnim znanym nam obecnie teamem jest x-kom AGO. Jastrzębie mają za sobą średnio udany występ w Gdyni, gdzie nie udało im się wyjść z grupy. „Leman” i spółka otrzymają teraz szansę, by pokazać, że zakończone niedawno testy nie były złym pomysłem i AGO w nowym składzie jest w stanie osiągnąć naprawdę wiele.

Jesienne rozgrywki ESL Mistrzostw Polski rozpoczną się już 6 października, a potrwają do przełomu listopada i grudnia, na kiedy zaplanowano LANowe finały. Łączna pula nagród wynosi aż 180 tysięcy dolarów!