Długo czekaliśmy na inaugurację kolejnego sezonu Mistrzostw Polski CS:GO organizowanych przez ESL. Dzisiaj zostały rozegrane dwa spotkania, po których na pierwsze miejsce wskoczyli zawodnicy Virtus.Pro!

Niedźwiedzie w pierwszej kolejce musiała stawić czoła dzikom z Izako Boars, które tanio skóry nie sprzedały. Pierwsze spotkanie rozegrano na Trainie, gdzie mimo dobrego początku w wykonaniu Izako Boars, lepsi okazali się podopieczni „Kubena”, wygrywając 16:8. Drugi mecz, tym razem odbywający się na Nuke był niezwykle intensywny i wyrównany. Ostatecznie trzydzieści rund nie wystarczyło by wyłonić zwycięzcę, jednak zgodnie z zasadami, dogrywek w ESL MP nie ma i mecz zakończył się remisem 15:15. Virtusi mogą po tych spotkaniach przypisać sobie 4 oczka, IB natomiast jedno.

Drugi mecz pomiędzy Illuminar Gaming oraz PACT również przysporzył nam mnóstwo emocji. Najpierw na Nuke, mimo wyrównanej pierwszej połowy „Innocent” i spółka zdecydowanie pokonali rywali 16:7. Na Inferno mogliśmy zobaczyć dominację zespołu Sobola, który wszedł w spotkanie z niesamowitym impetem – PACT prowadziło 7:1! Ostatecznie, IHG było w stanie zdobyć tylko siedem rund i to l”uNatic” i spółka cieszyli się z trzech punktów w tym starciu. Oba zespoły mają teraz na swoim koncie po trzy oczka.

Jutro czeka nas tylko jedno spotkanie, w którym Aristocracy podejmie CLEANTmix. Początek tego spotkania zaplanowany jest na godzinę 21:00.