Fot. Starladder

Dzisiaj rano świat obiegła informacja, że rosyjska organizacja DreamEaters traci swój skład CS:GO! Decyzja ta została podjęta głównie przez graczy, a jej przyczyną są problemy z płynnością finansową organizacji.

Informację tę podał CEO organizacji, Anton Vinogradov. W poście na TwitLonger wspomniał, że organizacja na wiosnę wpadła w kłopoty finansowe, przez co pensje graczy były wypłacane z opóźnieniem. Vinogradov dodał, że „wszystkie zaległe pensje oprócz majowej” zostały wypłacone i  organizacja zaproponowała obniżenie procentowej kwoty uzyskanej ze sprzedaży naklejek StarLadder Major w celu uregulowania zaległych długów. Gracze jednak zdecydowali się zabrać całą sumę naklejki, tracąc wygrane z ostatnich turniejów na rzecz organizacji – przy czym obie kwoty są „prawie identyczne”.

Skład byłych zawodników DreamEaters niedawno występował na Starladder Major w Berlinie, gdzie „Krad” i spółka zajęli 15-16 miejsce. Miesiąc później Rosjanie pojawili się w Gdyni podczas Games Clash Masters 2019. Tam podopieczni „zoneRa” zajęli 5-6 miejsce, odpadając w fazie grupowej po porażce z Aristocracy. W najnowszej odsłonie rankingu HLTV, skład ex-DreamEaters zajmuje dosyć wysoką, 23. pozycję.

Przeczytaj:  Kto podbije Finlandię? Nadchodzi Arctic Invitational!

Były już członek organizacji i jednocześnie zawodnik ex-DreamEaters, „Svyat” w rozmowie z HLTV wspomniał o powodach podjęcia takiej, a nie innej decyzji:

„1. Zobowiązania umowne nie zostały wypełnione (3–4-miesięczne opóźnienia w wypłatach wynagrodzeń i nagród, oprócz niezapłaconych wynagrodzeń sprzed pięciu miesięcy)
2. Negatywne interakcje między organizacją a zespołem
3. Zwolnienie naszego trenera po produktywnych wynikach w Berlinie wbrew opinii zespołu

Po długiej i szczegółowej rozmowie między zespołem, z wyżej wymienionych powodów podjęliśmy decyzję o rozstaniu z tą organizacją i zerwaniu umów. Pomimo tej sytuacji jesteśmy gotowi zrezygnować z  należnych nam nagrody, których jeszcze nie otrzymaliśmy (CIS Minor, Berlin Major, Tricolor Showmatch i Games Clash Masters 2019) na rzecz CEO. To jest suma przekraczająca wartość jego propozycji przekazania zysków z naklejek. Ta decyzja została podjęta z jednego prostego powodu: chcielibyśmy zaprzestać dalszych kontaktów z tą organizacją”.

Ex-DreamEaters w najbliższym czasie weźmie udział w DreamHack Open Rotterdam 2019, gdzie do wygrania jest 100 tysięcy dolarów. Skład obecnego zespołu prezentuje się następująco:

 Semyon „kinqie” Lisitsyn
Svyatoslav „svyat” Dovbakh
Vladislav „Krad” Kravchenko
Anton „speed4k” Titov
Igor „Forester” Bezotecheskiy

Przeczytaj:  AGO Esports vs Sprout. Porażka Polaków

 Aleksandr „zoneR” Bogatiryev (trener)