Wielki finał StarLadder Major Berlin 2019 za nami. Niespodzianki nie było, a Astralis pewnie zwycięża po zaledwie dwóch mapach. Są zarazem pierwszą drużyną w historii, która zwyciężyła Majora trzy razy z rzędu!

Taki finał mógł być zaskoczeniem dla wielu. O ile Astralis raczej większość z nas się spodziewała, tak AVANGAR dość niespodziewanie przedarło się do tego etapu. Mimo porażki pokazali, że ich miejsce w finale Majora w Berlinie nie było przypadkiem. Lecz jak do tego doszło? Przekonajcie się!

Inferno

Pierwsza mapa finałowego spotkania została wybrana przez Astralis. Duńczycy pokazali pazur już w pierwszej pistoletówce, którą wygrali głównie za sprawą złej decyzji o zagraniu agresywnie banana ze strony AVANGAR. Kolejne rundy przebiegały pomyślnie dla zawodników Astralis. Mimo częstych rund full na full, to Duńczycy nie pozostawili cienia szans swoim rywalom. Pierwszą połowę tej mapy zakończyliśmy wynikiem 12:3, która zapewniała ogromną zaliczkę dla potrójnych zwycięzców Majora. Zmiana stron oznaczała przejście do ataku zawodników AVANGAR. Nadzieje na comeback Kazachów zrodziły się wraz z drugą rundą pistoletową, która padła właśnie dla wyżej wymienionego zespołu. Mimo trzech dość łatwo wygranych rund, przeciwnicy AVANGAR zdołali odpowiedzieć. Astralis nie pozwoliło sobie wyrwać zwycięstwa na tej mapie i zakończyli ją wynikiem 16:6.

Przeczytaj:  Waleczne PACT w ESEA MDL
Astralis
Copyright: Facebook Astralis

Dust 2

Tej mapy w finale nie spodziewał się raczej nikt. Nie mniej jednak padła ona wyborem graczy AVANGAR, którzy ostatnio świetnie się na niej spisywali. Pierwsza runda pistoletowa wpadła na konto Astralis, głównie za sprawą gracza pod nickiem „device”, który zdobył trzy trafienia, uniemożliwiając terrorystom wejście na bombsite A. Strona atakująca Kazachów wyglądała dość dobrze, lecz zawsze brakowało im zawsze kropki nad „i”. AVANGAR próbowało ataków z każdej możliwej strony, lecz nic nie działało na świetnie dysponowanych Duńczyków. Pierwsza połówka zakończyła się totalną dominacją zespołu Astralis, którzy zwyciężyli ją wynikiem 11:4. Sytuacja ta oznaczała, że Duńczycy byli o krok od zwycięstwa całego Majora w Berlinie. Druga pistoletówka wpadła na konto zawodników AVANGAR, lecz ich przeciwnicy odpowiedzieli już w kolejnej rundzie. Sytuacja stała się wręcz fatalna dla zawodników z Kazachstanu. Nie potrafili oni sprostać rywalom, przez co Astralis wygrało tę mapę 16:5, zwyciężając StarLadder Major Berlin 2019!