Emocje po Majorze już opadają, ale polscy fani w dalszym ciągu nie mogą narzekać na brak Counter-Strike’owych emocji. W nadchodzącym tygodniu szykuje się wiele spotkań Polaków, głównie rozgrywanych w ramach ligi od ESEA. Jednym z nim będzie właśnie dzisiejszy mecz Illuminar z Heretics.

Pojedynek Polaków z Francuzami zainauguruje 32. sezon ESEA Mountain Dew League. „Innocent” i spółka zmierzą się z zespołem „LOGANa” w formacie BO1. Będzie to pierwsze spotkanie tych zespołów w historii. Ciężko jest nawet określić, która z ekip jest faworytem tego spotkania, gdyż obie ostatniego tygodnia do udanych zaliczyć nie mogą. Polacy dwukrotnie odpadli z kwalifikacji do ECS Pinnacle Cup, a podopieczni „B1GGY’ego” stracili szansę na awans na V4 Future Sports Festival.

Jednak gdy spojrzymy na ostatnie 5 spotkań obu zespołów, to lepiej wygląda to w przypadku drużyny z nad Sekwany, która triumfowała czterokrotnie, przegrywając tylko raz, z Tricked. „Mono” i spółka w ostatnich 5 spotkań zwyciężyli tylko raz, z Copenhagen Flames.

Nasi rodacy zajmują obecnie 49. pozycję w rankingu HLTV, podczas gdy ich dzisiejsi rywale okupują 35. miejsce.

Na ten moment znamy tylko jedną transmisję z tego meczu, niestety w języku angielskim. Odbędzie się ona na kanale Vortex Entertaiment. Początek już o godzinie 17:00!

Przeczytaj:  AGO Esports wygrywa z LDLC w ESEA MDL Season 30 Europe!