Copyright: Igor Bezborodov

Starladder Major Berlin 2019 zbliża się ku końcowi. Za nami pierwszy z dwóch półfinałów. W tym spotkaniu naprzeciw siebie stanęło Renegades oraz AVANGAR.

Mecz rozpoczął się całkiem dobrze dla ekipy z Australii, która zdobyła trzy punkty przewagi. AVANGAR odpowiedziało jednak w rundzie ze słabszym wyposażeniem i doprowadziło nawet do wyrównania. Od tego momentu potyczka zrobiła się niezwykle zacięta i nigdy nie mogliśmy być pewni tego, kto zdobędzie punkt. Ostatecznie zwycięsko z pierwszej połowy wyszła kazachska ekipa, która z zaliczką trzech oczek przystąpiła do ofensywy. Drugą połowę znów całkiem dobrze rozpoczęło Renegades. Na 6 rund dla Australijczyków, tylko 1 przypadła AVANGAR. Od dwudziestej trzeciej odsłony de_mirage, Kazachowie wzięli się jednak do pracy. Nie trwało to co prawda długo, bowiem po trzech rundach z ich strony Renegades znów odpowiedziało, jednak „Liazz” i spółka nie byli w stanie wykorzystać dwóch punktów mapowych. Do rozstrzygnięcia potrzebny był zatem doliczony czas gry. Po dwóch dogrywkach okazało się, że to jednak AVANGAR lepiej radzi sobie pod presją i Kazachowie mogli przypisać sobie to zwycięstwo.

Przeczytaj:  FaZe gromi Fnatic - ESL One Cologne 2018

Mapa numer dwa rozpoczęła się bardzo podobnie do pierwszej. Renegades zaczęło z wysokiego C, lecz Kazachowie nie pozostali dłużni. Dziesięć rund z rzędu dla AVANGAR ustawiło pierwszą połowę. Ostatnia runda przed przerwą wpadła jednak na konto Australijczyków, co pozwoliło jeszcze liczyć na ich powrót do spotkania. Niestety po zmianie stron nie doczekaliśmy się przebudzenia Renegades. Szczelna defensywa AVANGAR pomyliła się tylko raz, dzięki czemu wygrali swoją mapę wynikiem 16:6.