Drugi półfinał berlińskiego Majora już za nami! Po dosyć jednostronnym spotkaniu, awans do finału wywalczyli zawodnicy Astralis pokonując formację NRG. Bitwa zakończyła się wynikiem 2:0!

De_train

Spotkanie rozgrywane miało być na trzech mapach, jakimi były Train (NRG), Overpass (Astralis) oraz Nuke. Już od samego początku pierwszej lokalizacji widać było, że to zawodnicy z Danii są zdecydowanymi faworytami tego starcia. Grający po stronie CT podopieczni „Zonica” wygrali pierwsze 8 rund na Trainie, zapewniając sobie prowadzenie po piętnastu potyczkach. „Tarik” i spółka byli w stanie odpowiedzieć dopiero w dziewiątej turze, jednak już po kilkudziesięciu sekundach kolejne punkty wpadły na konto Astralis. Amerykanie odpowiedzieli tym razem wygranymi 3 turami, a na sam koniec pierwszej połowy, ponownie obie drużyny wymieniły się po rundzie. Przed zmianą ról, na prowadzeniu 10:5 byli oczywiście zawodnicy z Europy.

Po zmianie stron formacja zza oceanu starała się powrócić do tego spotkania. Udało jej się zwyciężyć dwie pierwsze rundy, zmniejszając stratę do 3 punktów. Radość NRG nie trwała jednak zbyt długo, gdyż w osiemnastej turze „gla1ve” i spółka zdobyli jedenasty punkt. Amerykanie jednak nie złożyli jeszcze broni, odpowiadając Astralis wygraną w dwóch następnych rundach. „Xyp9x” wraz z kolegami w ramach rewanżu wygrali trzy tury, doprowadzając do wyniku 14:9. W tym momencie „Cerq” i drużyna zdobyli jeszcze jedną rundę. Mimo tego przejawu postępu w walce, to zawodnicy duńskiej formacji wykorzystali błędy rywali i wygrali mapę przeciwnika wynikiem 16:10.

Overpass

Overpassa również lepiej rozpoczęli gracze szkoleni przez „zonica”. Grające po stronie terrorystów Astralis ponownie szybko wyszło na prowadzenie. Tym razem jednak Duńczycy utracili swoją przewagę, gdyż podopieczni „ImAPeta” doprowadzili do remisu. Wyraźnie poirytowani tym faktem terroryści odpowiedzieli im wygraniem 7 rund z rzędu, dzięki czemu duńska formacja po trzynastu turach prowadziła 10:3. Ostatnie dwie potyczki pierwszej połowy wygrali reprezentanci amerykańskiej organizacji, zmniejszając stratę do 5 oczek.

Drugą turę pistoletową zwyciężyli zawodnicy NRG, niestety nie odnieśli tym żadnego pozytywnego skutku. Na wygraną turę, Astralis stanowczo odpowiedziało wygranymi kolejno 4 rundami. Przy wyniku 14:6, raz jeszcze do walki poderwała się ekipa „stanislawa”, niestety ich marzenia szybko zdeptała duńska formacja, która ostatecznie wygrała mapę Overpass wynikiem 16:10.

Po wygranej w półfinale, zawodnicy Astralis zapewnili sobie udział w jutrzejszym Wielkim Finale Starladder Major Berlin 2019! O godzinie 18:00 staną do walki z największą sensacją tego turnieju, kazachskim AVANGAR. Czy duńska drużyna jest w stanie zwyciężyć trzeci turniej rangi Major z rzędu? Przekonamy się już jutro!