Games Clash Masters za pasem, a AVANGAR rezygnuje z udziału w turnieju. Kto zatem zostanie zaproszony w miejsce Kazachów?

Za pięć dni rozpoczną się zmagania na gdyńskim turnieju Games Clash Masters. W kompetycji udział wezmą takie zespoły jak FURIA, Aristocracy, czy DreamEaters. Jeszcze do niedawna w tym gronie było również AVANGAR, które po wspaniałym występie w Berlinie i świetnym BLAST Pro Series w Moskwie było typowane jako ewidentny faworyt GCM. Tymczasem na Facebooku eventu pojawiła się informacja o tym, że kazachstańskiej organizacji nie ujrzymy na polskiej ziemi. Oczywiście wszyscy fani nie pozostali bez żadnego oświadczenia, a możecie je przeczytać poniżej:

Jest nam smutno, że musimy to ogłosić, ale w przyszłym tygodniu nie będziemy mogli wystąpić na Games Clash Masters 2019. Ostatnie tygodnie okazały się bardzo ciężkie i wyczerpujące dla naszych graczy. Przygotowania i udział w dwóch wielkich turniejach LAN-owych nie były łatwe zarówno psychicznie, jak i fizycznie. Drużyna bardzo potrzebuje odpoczynku od dużych i angażujących rozgrywek LAN-owych, bo zdrowie zawodników jest dla nas priorytetem.
Chcemy szczerze przeprosić wszystkich fanów, drużyny z którymi mieliśmy się zmierzyć oraz organizatorów za to, że nie pojawimy się w Gdyni. Mamy nadzieję, że to zrozumiecie.
Teraz czas na krótki odpoczynek, abyśmy wkrótce mogli wrócić z nową energią do walki!

W obecnej sytuacji można zadać sobie pytanie jedno proste pytanie – kogo zobaczymy na ich miejscu? Tutaj możliwości jest wiele, lecz nie stawiałbym na nikogo z czołówki, tym bardziej, że turniej startuje już za pięć dni. Według mnie możemy spodziewać się kogoś z rodzimego podwórka. Więcej informacji zapewne pojawi się już niedługo.