Już dziś wystartuje jeden z ciekawszych turniejów online tej jesieni, a mianowicie European Champions Cup, w którym udział biorą zawodnicy Illuminar Gaming! „Innocent” i spółka w swoim pierwszym meczu podejmą młodzieżowy zespół Gambit.

„mono” wraz z kolegami zmierzą się z zespołem „ax1le” drugi raz w historii. Ostatnio obie drużyny stanęły naprzeciw siebie niecały miesiąc temu, w ramach turnieju LOOT.BET. Wtedy po wyrównanym meczu triumfowali gracze IHG. Jeśli chodzi zaś o ostatnią formę obu ekip, ciężko jednoznacznie wskazać  faworyta tego spotkania. Obie drużyny nie zachwycają swoją dyspozycją. Polacy w minionym tygodniu po wyrównanych pojedynkach przegrali m.in. z forZe oraz Heretics. Rosjanie natomiast walczyli w otwartych kwalifikacjach do Dreamhack Masters Malmo, gdzie najpierw pokonali norweskie Apeks, by potem ulec w ćwierćfinale bułgarskiemu FATE.

IHG oprócz Gambit Youngsters, znalazło się w grupie z  finalistami Majora i zwycięzcami BLAST Pro Series Moskwa oraz niemieckim BIG. Początkowo, w grupie A miało znaleźć się duńskie TRICKED, jednak „HUNDEN” i spółka, podobnie jak CR4ZY i Hellraisers podjęli decyzję o zrezygnowaniu z udziału w turnieju. Rosyjski zespół zajmuje obecnie 32. miejsce w rankingu HLTV, podczas gdy Illuminar znajduje się 17 pozycji dalej.

Zaplanowany na godzinę 16:00 pojedynek Best Of Three będzie drugim meczem grupy A w turnieju od Eden Esports. Przed nimi zmierzą się ze sobą ekipy „Jame’a” i „XANTARESA”.

W turnieju European Champions Cup bierze udział 16 zespołów, które podzielono na cztery grupy. Z każdej z nich awansują dwie ekipy, a miejsce na finałach lanowych, które odbędą się w grudniu na Malcie wywalczą cztery najlepsze drużyny. Na ten moment nie podano żadnych informacji dotyczących transmisji w języku polskim.